Mutumutu se zúčastnilo proslulého pařížského veletrhu Viva Technology Paris

Čtvrtek 30. května – V květnu proběhl 4. ročník třídenního festivalu nových technologií Viva Technology. Letos se ho zúčastnilo na 13 000 startupů a byznys leaderů ze 125 zemí světa. V Paříži se tak opět představili ti nejtalentovanější tvůrci z řad inovátorů, investorů i filantropů. U dění letos mohli být i zástupci online životního pojištění Mutumutu Tomáš Vakrman a David Bystrzycki.

Evoluce technologií je poslední roky neuvěřitelná, stejně jako koncentrace talentovaných lidí na veletrhu.

Mark Zuckerberg, CEO, Facebook

Veletrh Viva Technology každoročně organizuje mediální skupina Publicis Groupe a ekonomický deník Les Echos, účastní se ho i francouzský prezident Emmanuel Macron. Letos pohovořil na téma, jak technologický pokrok využít ve prospěch lokálních hospodářství a společností po celém světě.

Mutumutu se prezentovalo spolu s Komerční bankou jako součást služby open banking, jejíž součástí se startup brzy stane. „Budeme schopni dělat personifikované nabídky na pojištění pro klienty KB přímo v internetovém bankovnictví. Pokud se pak u nás dotyční pojistí, propojí si naše služby s internetbankingem a budou tam moci sledovat data z naší aplikace nebo aktuální stav svého pojištění. V Paříži jsme prezentovali zejména tuhle společnou iniciativu, vysvětluje Tomáš Vakrman, produktový manažer Mutumutu, a dodává, že startup měl u návštěvníků veletrhu velmi pozitivní ohlas.

Inspirativní speakeři

Na místě byl také Frédéric Oudéa, CEO skupiny Société Générale, pod kterou patří i partner Mutumutu Komerční banka. Zástupci Mutumutu tak měli jedinečnou příležitost představit svůj startup právě jemu. Byl to pro nás stěžejní moment celého veletrhu. Mohli jsme osobně probrat možnost propojení startupu na mezinárodní úrovni s open bankingem Société Générale. S Philippem Perretem, šéfem Komerční pojišťovny – Insurance Global, jsme zase detailně prošli koncept Mutumutu v souvislosti s potenciální expanzí startupu po Evropě, uzavírá David Bystrzycki, spoluzakladatel Mutumutu.

Reklamy