Dagmar Suissa bude novou HR ředitelkou NN ČR

Praha, 6. června 2019 – Dagmar Suissa se 17. června 2019 ujme funkce výkonné ředitelky pro lidské zdroje ve společnosti NN Česká republika. Do NN přichází s letitou praxí v oblasti HR, ale i jako pedagožka, která svou expertizu předává dál studentům andragogiky a personálního řízení na FF UK. Na novou pozici nastupuje jen několik měsíců poté, co NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon v České republice.

Dagmar má v oblasti vzdělávání a lidského rozvoje bohaté zkušenosti. Pracovala nejen v několika velkých společnostech, ale působí i jako osobní koučka a jako pedagožka na Katedře andragogiky a personálního řízení FF UK. V rámci své HR kariéry se coby konzultantka, facilitátorka a koučka v posledních dvou letech věnovala zejména rozvoji lídrů a profesionálů, a to na mezinárodní úrovni. Dagmar rovněž pokračovala ve spolupráci se společností Alma Media, kam nastoupila již v roce 2012 jako personální ředitelka LMC (součást Alma Media Group). Ve společnosti Alma Media zůstala až do roku 2017, poslední dva roky zastávala pozici ředitelky organizačního rozvoje. Kromě spolupráce s Alma Media působila ve společnostech ING (2004-2006), mBank (2007-2009) nebo Marks and Spencer (2009-2012).

„Jsem potěšen, že náš tým doplní právě Dagmar Suissa. NN se nachází uprostřed integrace se společností Aegon, a to v době sestěhování týmů pod jednu střechu. Odborníka s praxí a dovednostmi Dagmar určitě potřebujeme. Moc se těším na spolupráci,“ komentoval jmenování nové HR ředitelky generální ředitel NN ČR Maurick Schellekens.

Dagmar Suissa vystudovala psychologii. Po ukončení bakalářského studia na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze se přesunula do Paříže, kde v roce 2004 dokončila magisterský program na Université René Descartes. O několik let později rozšířila své vzdělání dalším magisterským studiem v oboru profesionálního rozvoje, a to konkrétně na Middlesex University v Londýně.  Mezi její koníčky patří dobrovolnictví, cestování, světová kuchyně, jazyky, kultura a jóga. Dagmar mluví plynně anglicky a francouzsky.

——————————–

NN Životní pojišťovna

NN Životní pojišťovna působí na českém trhu již od roku 1992, kdy pod názvem Nationale-Nederlanden začala jako první zahraniční pojišťovna nabízet životní pojištění. NN Životní pojišťovna je držitelem ocenění Superbrands 2016 a 2018, její produkty se pravidelně umisťují na předních místech v oborových soutěžích a získala stříbro mezi životními pojišťovnami podle výzkumu Hospodářských novin „Nejlepší pojišťovna 2018“. V soutěži „Finparáda.cz – Finanční produkt roku 2018“ se flexibilní životní pojištění NN Smart umístilo na 2. místě v kategorii „Investiční životní pojištění“
a rizikové životní pojištění NN Život na 2. místě v kategorii „Rizikové životní pojištění“. Více informací najdete na www.nn.cz.

NN Penzijní společnost

NN Penzijní společnost začala nabízet soukromé spoření na penzi v roce 1995 jako jedna z prvních společností v České republice. Za 20 let působení v ČR připsala klientům zhodnocení ve výšce 5 miliard korun. V roce 2013 klientům přinesla inovativní řešení správy soukromého spoření na penzi v podobě on-line portálu Moje NN, který postupně rozšířila i na správu životní pojištění. NN Penzijní společnost je držitelem ocenění Superbrands 2017. V soutěži „Finparáda.cz – Finanční produkt roku 2017“ se NN Penzijní společnost umístila na 3. místě v kategorii „Doplňkové penzijní spoření“. Bližší informace o NN Penzijní společnosti najdete na www.nnpenzijnispolecnost.cz.

NN Group

NN Group působí v 18 zemích, kde poskytuje služby 17 milionům klientů, o které pečuje 15 000 zaměstnanců. NN navazuje na 170letou tradici v oboru finančních služeb a její název je odkazem na pojišťovnu Nationale-Nederlanden, pod jejíž vlajkou NN v minulosti působila i v České republice. NN Group se celkově zaměřuje především na životní pojištění, důchodové spoření a investiční management, v některých zemích ale poskytuje i bankovní a další finanční služby.