Skupina iKiwi koupila český Lion Mobile

Praha, 11. června 2019 – Podnikatel Jiří Opletal prodal společnost Lion Mobile skupině iKiwi. Lion Mobile provozuje v České republice internetové obchody xm.cz (dříve xiaomimobile.cz), a levnesmartphony.cz. Skupina iKiwi koupila kompletní strukturu e-shopů i s jejich zázemím v Číně. V roce 2018 byl obrat obchodů společnosti Lion Mobile 120 milionů korun.

2019-06-11 12_32_14-Xm.cz _ Xm.cz (XiaomiMobile.cz) _ Nejspolehlivější Xiaomi eshop v ČR.png

Akvizicí Lion Mobilu uskutečňuje iKiwi další krok ke svému záměru vybudování významného středoevropského e-commerce hráče v oblasti chytrých technologií. Na post ředitele společnosti Lion Mobile nastoupí začátkem července 2019 Jiří Hradecký, který zde doposud zastával post nákupčího.    

Martin Zeman CEO iKiwi k nové akvizici říká: „Pro rok 2020 máme v plánu expanzi do Maďarska, Polska a na Slovensko. Rok na to bude na řadě Bulharsko, Rumunsko a Slovinsko. Zkušenosti Lion mobile s výrobou zařízení v Číně a e-commerce byznysem jako takovým nám do tohoto plánu přesně zapadají.“

Jiří opletal vstoupil do e-commerce byznysu v roce 2012 po návratu ze studií na Taiwanu. Prostřednictvím svých e-shopů nabídl českým spotřebitelům na 50 značek čínských smartphonů.

„Tenkrát nikdo nevěděl, jestli uspěje Xiaomi, nebo třeba OukiOuk. Všechny značky tu zněly stejně exoticky a všechno bylo v plenkách. Nejtěžší bylo obejít si všechny vznikající továrny, vendory, rozebírat telefony a zjišťovat podle seznamu komponentů, kdo dává do přístrojů podřadné součástky, kdo umí navrhnout základní desku a kde mají vývojáře, kteří aspoň trochu přemýšlejí a rozhodnout s kým do toho jít.“ říká ke svému působení Jiří Opletal.  

Jiří Opletal se nadále bude věnovat startupu Coworkbooking.com, který založil spolu s Markem Tůmou a Jan Dohnalem. Ve volném čase pak vedení kurzů v rámci Komunity importérů, kde firmy učí jak obchodovat s Čínou.

O společnosti Lion Mobile

Lion Mobile je ryze českou firmou zaměřenou na prodej a distribuci chytrých čínských telefonů ve středoevropském regionu. Je oficiálním distributorem značek Yi technology – startupu od Xiaomi, DOOGEE a THL. Firemní tým se skládá ze zkušených odborníků, kteří se čínským smartphonům věnují již několik let. Lion Mobile byl na českém trhu prvním distributorem, který nabídl čínské telefony DOOGEE, Vivo, Oppo a také Xiaomi. Firma všem těmto značkám zajišťuje servisní péči. Společnost Lion Mobile provozuje server xm.cz

O společnosti iKiwi

iKiwi je středoevropská skupina s obratem přes 25 milionů EUR. Zaměřuje se na investice do specializovaných ecommerce startupů v pokročilejších fázích vývoje v CEE regionu. Má desetiletou zkušenost v rámci IT B2B distribuce na trzích v celé EU. Cílem aktuálního investičního programu je sdružit jednotlivé segmenty společnosti v B2B a B2C pod jednotnou platformu a pokrýt tak zbývající části dodavatelského řetězce včetně servisu a logistiky.