Internetový obchod Xm.cz expanduje na Slovensko

Praha / Bratislava, 15. listopadu 2019 – Český prodejce elektroniky značky Xiaomi obchod XM.cz vstoupil na slovenský trh. Na Slovensku tak bude možné zakoupit telefony, příslušenství a další elektroniku značky Xiaomi přímo v novém e-shopu XM.sk. Po nedávném začlenění do skupiny iKiwi.cz tak obchod XM.cz přistupuje k dalšímu strategickému kroku v rámci vlastní expanze. 

2019-11-15 15_33_54-Xm.sk _ Xm.sk _ Nejspolehlivější Xiaomi eshop v SK.png

Internetový obchod Xm.cz, člen skupiny iKiwi spustil se začátkem listopadu nový slovenský e-shop Xm.sk s mobilními telefony, příslušenstvím a elektronikou Xiaomi. Doručování objednávek bude prozatím zajišťovat přepravní službou PPL nebo formou osobního vyzvednutí v Zásilkovně. První vlastní kontaktní místo pro výdej objednávek a přebírání servisních zakázek plánuje otevřít v únoru 2020 v Bratislavě.

Ředitel obchodu XM.cz Jiří Hradecký říká: “Prodeje na Slovensko tvořily dlouhodobě zhruba 8 % našeho obratu. Otevření nového čistě slovenského e-shopu tak pro nás bylo ve spojení s novým silným investorem v zádech jednoznačnou volbou. Očekáváme, že se v průběhu roku 2020 dostaneme s podílem prodejů na Slovensko někam k 30%.”  

“Expanze na Slovensko je v našich strategických plánech pro rok 2020 stejně jako příchod do Maďarska. Obchod XM.cz. je pro nás dostatečnou zárukou, že se nám na nových středoevropských trzích podaří etablovat jako spolehlivý prodejce elektroniky značky Xiaomi.” dodává CEO iKiwi Martin Zeman 

O společnosti Lion Mobile

Lion Mobile je ryze českou firmou zaměřenou na prodej a distribuci chytrých čínských telefonů ve středoevropském regionu. Firemní tým se skládá ze zkušených odborníků, kteří se čínským smartphonům věnují již několik let. Lion Mobile byl na českém trhu prvním distributorem, který nabídl čínské telefony DOOGEE, Vivo, Oppo a také Xiaomi. Společnost Lion Mobile provozuje servery XM.cz a XM.sk.