40 % samoživitelek nemůže dětem dopřát letní tábor. Bonami.cz pro ně v kampani vybralo 162 000 korun

Praha, 24. června 2019 – Podle průzkumu neziskové organizace Klub svobodných matek a Bonami si více než 40 % matek samoživitelek nemůže dovolit poslat děti na tábor a komplikace s hlídáním dětí v extrémních případech vedou k tomu, že musejí dávat výpověď v práci, aby se o děti postaraly. Vypomoci jim bylo cílem kampaně #dikymamizaprazdniny, ve které se na Bonami.cz vybralo 162 000 Kč.

Od Dne matek (12. 5.)  do 17. června běžela na Bonami.cz charitativní kampaň #dikymamizaprazdniny, ve které se tentokrát vybíraly peníze na dětské tábory pro děti matek samoživitelek. Za dobu trvání kampaně zákazníci Bonami přispěli 162 000 Kč, které Klub svobodných matek už rozdělil mezi více než 50 maminek samoživitelek v nejsložitější situaci. Ty tak mohou dopřát svým dětem letní tábor.

Kampaň vznikla na základě průzkumu, který nezisková organizace Klub svobodných matek dělala ve spolupráci s Bonami.cz mezi téměř 900 matkami samoživotelkami. Z něj vyplynulo, že 41 % matek si nemůže dovolit své děti poslat na tábor a 40 % dětí se tak z domova v létě nepodívá vůbec nebo maximálně na pár dnů. „Maminky tedy musí řešit hlídání pro děti tento rok na celých devět týdnů prázdnin, což je obrovský problém především pro ty zaměstnané. Několik našich maminek přiznalo, že bude muset dokonce dát výpověď v práci, aby se o děti mohly postarat,” vysvětluje Dana Pavlousková z Klubu svobodných matek.

„Právě s tím jsme chtěli pomoci. 40 % maminek uvedlo v dotazníku, že alimenty nedostávají vůbec nebo nepravidelně a přitom náklady spojené s hlídáním a letními aktivitami vyčísluje většina maminek na více než 4000 Kč. Chceme dopřát maminkám trochu klid a dětem prázdninové dobrodružství a jsme nadšení, že i naši zákazníci nám s tím pomáhají,” vysvětluje motivaci Bonami.cz její CEO Pavel Vopařil.

Kampaň #dikymamizaprazdniny není první aktivitou Bonami.cz na podporu Klubu svobodných matek. Ve vánoční kampani #dikymamizavanoce se podařilo vybrat přes půl milionu korun částečně na Vánoce pro děti samoživitelek a z části na školní obědy.

O Bonami

E-shop s nábytkem a bytovými doplňky odstartoval v Česku v lednu 2013. V roce 2014 se rozšířil do Polska, o rok později na Slovensko a za další rok do Rumunska a loni také do Maďarska. Bonami je projektem investičního cirkusu Miton. V roce 2018 překonalo Bonami cíl obratu 1 miliardy, letos chce překročit miliardu a půl.

Aktuálně Bonami.cz nabízí nábytek a bytové doplňky od více než 500 dodavatelů a každý měsíc se v nabídce objevuje až 10 000 nových kusů. Z toho cca 1000 unikátních kusů nábytku a více než 10 tisíc bytových doplňků nábytku je neustále skladem k okamžitému dodání.