Pojišťovna AXA Assistance má unikátní připojištění alkoholu na dovolené

  • Jako první pojišťovna v Česku AXA Assistance nabízí klientům připojištění krytí léčebných výloh v zahraničí do výše 0,8 promile alkoholu (odpovídá to čtyřem pivům či panákům).
  • Jedná se o jedno z nových připojištění, které si lidé můžou u pojišťovny sjednat k cestovnímu pojištění.
  • Mezi další nová připojištění patří Autoasistence na cestách a Pojištění půjčeného vozidla.

Od nynějška už neplatí, že když se na dovolené v zahraničí po konzumaci alkoholu zraníte, tak vám pojišťovna odmítne proplatit náklady na ošetření ze sjednaného cestovního pojištění. Před letošními prázdninami se situace změnila a společnost AXA Assistance je první pojišťovnou v České republice, která umožňuje klientům sjednat si připojištění, jež je chrání i po konzumaci alkoholu. Připojištění nese obchodní název Drink povolen.

Dosud všechny pojišťovny na českém trhu v případě alkoholu uplatňovaly výluku – alkohol v krvi pro ně byl důvodem pro to odmítnout proplácet výdaje lékařské ošetření. S připojištěním od AXA Assistance si tedy její klienti budou moci dát v klidu koktejl na pláži nebo pivo k večeři. Pojišťovna bude krýt léčebné výlohy až do výše 0,8 promile alkoholu v krvi (to odpovídá zhruba čtyřem pivům nebo panákům).

„Čechům podle dostupných údajů patří první příčka v objemu vypitého piva na hlavu a rovněž patříme mezi největší spotřebitele alkoholu na světě. Myslím se tedy, že pojištění chránící při konzumaci alkoholu má pro Čechy své opodstatnění,“ říká generální ředitel AXA Assistance Jan Čupa.

Mezi další nová připojištění společnosti AXA Assistance patří Pojištění půjčeného vozidla, které se hodí všem, kdo si v zahraničí plánují půjčit auto nebo skútr. V případě autonehody nebo pokud klient vrátí vozidlo poškozené, mu AXA Assistance proplatí spoluúčast až do výše 30 000 Kč. Cena tohoto připojištění je mnohonásobně nižší, než když si jej člověk sjedná přímo na místě v půjčovně.

Další novinkou je připojištění Autoasistence na cestách, které je vhodné pro statisíce Čechů, kteří vyráží na dovolenou autem. Na tomto připojištění je zajímavé, že se nevztahuje jen na zahraničí, ale také na události, k nimž dojde na cestě do nebo z dovolené na území ČR.

V rámci probíhající marketingové akce nabízí AXA Assistance nyní všem zákazníkům slevu 50 % na sjednání cestovního pojištění. Slevu lze získat na stránce www.axa50.cz.

 

O SKUPINĚ AXA

Skupina AXA je světovým lídrem v oblasti pojištění a správy majetku. Více než 160 000 zaměstnanců pečuje o 105 milionů klientů v 64 zemích celého světa. V Mezinárodních standardech účetního výkaznictví (IFRS) byly výnosy skupiny pro rok 2017 oceněny na částku 98,5 miliardy EUR, podkladové výnosy na 6 miliard EUR. K 31. prosinci 2017 měla společnost AXA pod správou aktiva ve výši 1 439 miliardy EUR. Americká depozitní podílní společnost AXA je rovněž uvedena na platformě OTC QX pod označením AXAHY.

Skupina AXA je zahrnuta do nejvýznamnějších mezinárodních indexů SRI, jako jsou Dow Jones index udržitelnosti (DJSI) a FTSE4GOOD. Je zakládajícím členem Finanční iniciativy OSN (UNEP FI), Principů udržitelného pojištění OSN (PSI) a signatářem Zásad odpovědných investic OSN.

AXA působí v České republice a na Slovensku prostřednictvím penzijní společnosti, pojišťovny, investiční společnosti a společnosti AXA Assistance, která poskytuje B2B a B2C klientům asistenční pojištění, jehož smyslem je usnadnit život klientům, jejich rodinám, anebo firmám a pomoci jim řešit jejich každodenní starosti (zejména při cestování, provozování motorových vozidel, při haváriích v domácnosti nebo v oblasti právních vztahů či zdraví). AXA Assistance má více než milion klientů a přes 500 zaměstnanců.

Tato tisková zpráva a informace byly zveřejněny společností AXA podle článku L. 451-1-2 francouzského Peněžního a finančního zákoníku a články 222-1 a násl. Obecná nařízení pro finančníky společnosti Autorité des marchés jsou k dispozici na internetových stránkách skupiny AXA Group (www.axa.com).
TATO TISKOVÁ ZPRÁVA JE K DISPOZICI TAKÉ NA WEBOVÝCH STRÁNÁCH www.axa-assistance.cz/novinky/tiskove-zpravy.