Bolt v Praze spouští kategorii XL

Přepravní aplikace Bolt nabídne od 27. 6. 2019 přepravu v nové kategorii nazvané XL. Uživatelé Boltu od tohoto dne získají možnost objednat si svezení ve vozidlech, která disponují minimálně šesti místy k sezení pro cestující. Bolt tímto krokem reaguje na velkou poptávku po této službě ze strany svých uživatelů.

2019-03-21 15_19_43-Bolt (Taxify) - Rychlý a cenově dostupný odvoz

“Kategorie XL je primárně určena pro větší skupiny lidí, které by si jinak musely objednat dvě auta. Takto si objednají jen jedno, což je vyjde levněji a řidič si zároveň vydělá více peněz. Navíc místo dvou aut pojede v ulicích jen jedno. Je to výhodné pro všechny strany – cestující, řidiče i město a to je naším cílem,” říká Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední Evropu.

“Dlouhodobě se snažíme pracovat na tom, abychom byli spolehlivým partnerem měst, ve kterých působíme. Cílem Boltu není nahrazovat fungující systémy MHD, ale chceme městskou dopravu doplňovat. Chceme, aby ve městech nepřibývalo aut, ale aby ta, která v nich už jezdí, byla efektivně využita. Dlouhodobě se nám to velmi daří. Na rozdíl od tradičních taxislužeb, ve kterých řidiči odbaví za den pouze malé množství zakázek, jsou ti využívající platformu Bolt výrazně více vytížení. Chceme jít ještě dál a právě proto nyní jako první aplikace v ČR spouštíme tuto kategorii. V budoucnosti si klademe za cíl tuto vizi i nadále rozvíjet,” dodává Roman Sysel.

Cena za službu by měla vycházet zhruba o 60 % více než jízda s Boltem ve standardní kategorii. To zároveň znamená výrazně nižší cenu než za objednání dvou aut. Aby měli cestující možnost si službu XL vyzkoušet, nabízí Bolt v souvislosti s jejím spuštěním 50% slevy.

Kategorie XL cílí zejména na větší skupiny, které se potřebují přesunout například z letiště nebo firemního večírku a doposud si museli objednávat více vozidel. Cestující se budou moci těšit na vozy typu Mercedes-Benz Vito, Viano nebo Volkswagen Transporter.

O Boltu

Aplikace Bolt, dříve známá jako Taxify, je přední evropská přepravní platforma, která se snaží o to, aby doprava ve městě byla jednodušší, rychlejší a spolehlivější.

Byla založena v roce 2013 Markusem Villigem. Je jednou z nejrychleji rostoucích přepravních platforem v Evropě a Africe. Investovaly do ní firmy jako Daimler, Didi Chuxing, Korelya Capital a spoluzakladatel společnosti TransferWise Taavet Hinrikus.

Bolt má více než 25 milionů uživatelů ve více než 30 zemích po celém světě.

Více informací zjistíte na www.bolt.eu.