Pioneer představuje na našem trhu dva nové AV receivery s certifikací IMAX pro poslech hudby i filmové zážitky

Společnost Onkyo & Pioneer Corporation oslovuje uživatele, kteří hledají precizní zvuk v kombinaci se špičkovými vizuálními efekty. Na našem trhu představuje nové multikanálové AV receivery se zvukem až do rozložení kanálů 9.2 – VSX-LX504 a VSX-LX304.

Praha, 28. června 2019 – BaSys, výhradní distributor audio produktů Pioneer pro Českou republiku, uvedl na náš trh dva nové AV receivery Pioneer VSX-LX504 a VSX-LX304. Oba nabízí precizní zvuk při poslechu stereo hudby a při sledování filmů dokáží s podporou formátů Dolby Atmos, DTS:X a Dolby Atmos Height Virtualizer zprostředkovat prostorový zvuk až v rozložení 9.2., a to s výkonem až 215 W na každý kanál (LX 504). Receivery jsou připraveny přehrávat hudbu i pomocí Bluetooth a posluchačům, kteří nevyužijí všechny kanály, umožňují rozvést hudbu i do více místností. Pro komplexní využití v rámci bezdrátového rozvodu hudby v domácnosti nabízí také podporu Airplay 2 a Works with Sonos.

Prostor bez omezení

Nové AV receivery umožňují prostorové nastavení v několika režimech podporujících nejmodernější formáty Dolby Atmos a DTS:X, které lze najít ve špičkových kinosálech. Kromě běžného prostorového zvuku zprostředkovávají posluchačům také efekty přicházející k uším shora. Pro tyto účely počítají receivery i se zapojením speciálních reproduktorů namířených vzhůru a pracujících s odrazem zvukových vln od stropu místnosti. Režim Dolby Atmos Height Virtualizer umožňuje navíc virtuálně vytvářet tyto zvuky i bez speciálních reproduktorů.

VSX-LX504 a VSX-LX304 jsou první přístroje Pioneer s certifikací IMAX Enhanced*, které pracují se zvukovým kodekem DTS:X. Tato kombinace předkládá posluchači speciálně vyladěné zvukové efekty tak, jak je jejich tvůrci zamýšleli posluchači předat a výsledný zvukový mix nabízí i v prostředí domácího kina zvukový zážitek s podpisem IMAX.

Přístroj VSX-LX304 dodává reproduktorovým sestavám výkon 185 W na kanál a AV receiver VSX-LX504 pak 215 W na kanál. Tyto výkony mohou být také směrovány prostřednictvím nových výstupů Powered Zone 2 a Zone 3, aby bylo možné rozvést zvuk pomocí kabelů do reproduktorových sestav v jiné místnosti.

Bezdrátové možnosti a konektivita

Oba nové modely podporují propojení se zařízeními se vstupy HDMI. AV receivery LX504 a LX304 jsou vybaveny sedmi vstupy HDMI a dvěma výstupy, které podporují průchod signálů Ultra HD s HDCP 2.2, 4K/60 Hz, Dolby Vision™, HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma), WCG (Wide Color Gamut) a Ultra HD upscaling (1080p až 4K).

Přesto, že se jedná o vysoce kvalitní audio přístroje, podporují i moderní bezdrátové technologie, jako je Airplay 2 či Works with Sonos. Ty umožňují zakomponování receiverů do systémů bezdrátového rozvodu hudby v rámci dosahu dané WiFi sítě a kompatibilních přístrojů. Kompatibilita se zařízeními Sonos umožňuje receivery propojit pomocí aplikace Sonos Connect s dalšími odpovídajícími zařízeními a následně řídit přehrávání hudby na jednom z nich nebo na celé skupině pomocí chytrého telefonu. Všechny kompatibilní audio přístroje se při takovém pokynu automaticky zapnou a přepnou na správný vstup. 

Automatická kalibrace a optimalizace zvuku v každé místnosti

Systém Advanced Multi-Channel Acoustic Calibration System (MCACC)*1 zajišťuje optimalizaci zvuku pro danou místnost. Pomocí speciálního mikrofonu umístěného v nejčastějším poslechovém místě si elektronika prostor změří včetně odrazivosti zvukových vln od stěn a vytvoří optimální akustické prostředí. Díky tomu systém automaticky kompenzuje rozdíly ve velikostech reproduktorů a různé vzdálenosti od stěn.

Nové AV receivery Pioneer VSX-LX504 a VSX-LX304 jsou na našem trhu k dostání prostřednictvím prodejců distributora BaSys CS, a to za doporučenou koncovou cenu 33 000 Kč (VSX-LX504), respektive 22 000 Kč (VSX-LX304).

—-

*1 MCACC je patentovaná technologie vícekanálového akustického kalibračního systému společnosti Pioneer, která dokáže upravit reprodukci ve zvukovém poli na stejné úrovni, jako monitorovací techniky používané ve zvukových studiích.

—-

O společnosti Pioneer:
Onkyo & Pioneer Corporation se sídlem v Japonsku (Osaka) a více než 75letými zkušenostmi, je předním výrobcem nejmodernějších technologických řešení v oblasti elektroniky. Největší popularitu získala v oblasti zvuku a obrazu, na kterou nyní navazuje řada vysoce kvalitních a profesionálních audio produktů. Pobočka Pioneer Automotive Technologies, Inc. (PAT) je klíčovým dodavatelem systémů automobilového zábavního průmyslu. Aktivity společnosti se také rozšiřují do cyklistického sportovního průmyslu, když navrhla měřiče výkonu světové úrovně či cyklistické počítače pro profesionální i rekreační sportovce.

O společnosti BaSys:
Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.