10portový přepínač NETGEAR s flexibilním PoE budgetem a vzdálenou správou

Praha, 10. července 2019 – Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na trh firemní 10portový gigabitový přepínač GS110TPP řady Smart Managed Pro. Novinka nabízí snadnou instalaci a správu, gigabitové PoE+ připojení s možností flexibilního navýšení PoE budgetu, řadu pokročilých funkcí ve vrstvách L2+ a L3 Lite, vzdálenou cloudovou správu i doživotní záruku.

Přepínače řady Smart Managed Pro jsou speciálně navrženy pro konvergované sítě, v nichž jsou  veškeré zvuky, videa a data přenášeny přes jednu síťovou platformu. Vedle efektivního fungování sítí nabízí tato zařízení také snadnou správu a úsporu provozních nákladů, díky čemuž jsou ideálním řešením zejména pro vysoce pokročilé malé a střední organizace hledající optimální kombinaci funkčnosti, výkonu a přidané hodnoty. Nový přepínač GS110TPP je vybaven celkem deseti gigabitovými porty, osm z nich s podporou PoE+. Každý z těchto portů poskytuje výkon o velikosti 30 wattů s celkovým PoE budgetem 120 W. Ten lze v případě potřeby výměnou napájecího adaptéru kdykoli navýšit až na 190 W. Součástí zařízení je také široká řada pokročilých funkcí ve vrstvách L2+ a L3 Lite, zajišťujících rychlý přenos dat a špičkové zabezpečení. Patří mezi ně například podpora VLAN, L2/L3/L4 ACL, QoS, IGMP Snooping, zrcadlení portů, rate limiting, priority queuing, kontrola PoE v rámci jednotlivých portů, automatická DoS prevence či kabelová diagnostika.

Přepínač GS110TPP lze snadno instalovat a spravovat prostřednictvím intuitivního uživatelského webového rozhraní (GUI) a nástrojů Smart Control Center a Network Management System. V případě potřeby je zařízení plně kompatibilní také se službou NETGEAR Insight, jež uživatelům nabízí možnost rychlého a snadného nastavení, konfigurace, správy a monitorování zařízení i celé sítě odkudkoli na světě prostřednictvím mobilní aplikace či webového portálu NETGEAR Insight.

Přepínač je dostupný v bezvětrákovém provedení s možností umístění na stůl či zeď místnosti. Na zařízení se vztahuje doživotní hardwarová a Next Business Day záruka.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/netgearczask.