HONOR uvede první 5G smartphone

Prezident HONORU, George Zhao, se na MWCS konferenci zavázal k vydání 5G smartphonů podporovaných NSA a SA technologiemi ke konci tohoto roku. Před samotným uživatelským používáním proběhne několik zkoušek a prověření ve spolupráci se síťovými operátory. Toto všem umožní vyzkoušet a používat danou technologii na dlouhou dobu.

Již nyní jsou Huawei a HONOR schopné poskytnout 5G smartphony.  George dále vysvětlil, že výrobci smartphonů potřebují podporovat NSA a SA technologie, čipy a zásadní algoritmy. Huawei i HONOR mají bohaté zkušenosti s bezdrátovou komunikací, takže vývoj 5G technologií i koncových zařízení (NSA a SA) nabízejí zákazníkům dokonalou kombinaci pro co nejlepší uživatelský zážitek.

Ohledně implementace 5G, George řekl, že rychlost 5G sítě bude desetkrát rychlejší než 4G a odezva sítě bude o mnoho kratší. Toto zrychlení přinese mnoho změn v praxi v kombinaci se smartphony, například v technologiích rozšířené nebo virtuální reality. Technologie 5G sítě (zrychlení a snížení odezvy sítě) povedou k využívání internetu v nových odvětvích.