Fair Credit rekordně: za 1. pololetí poskytl nebankovní půjčky za půl miliardy korun a dostal se do výrazného zisku

PRAHA, 22. července 2019 – Společnost Fair Credit, která působí na trhu drobných nebankovních půjček, vykázala za první pololetí roku 2019 nejlepší obchodní výsledky v historii značky. „Dostali jsme se do zisku 46 milionů korun. Firma tak plní stanovený byznys plán, proto za celý rok 2019 očekáváme konsolidovaný zisk ve výši 150 milionů korun,“ říká Tomáš Konvička generální ředitel Fair Credit. Rekordních čísel dosáhla společnost také v objemu nově poskytnutých půjček a ve výběru splátek. „V prvním pololetí jsme formou úvěrů rozpůjčovali 490 milionů korun, což v meziročním srovnání znamenalo růst o 94 milionů,“ doplňuje Konvička.

Výnosy Fair Creditu dosáhly v prvním pololetí 340 milionů korun, meziročně o téměř 25 procent více. Společnost na splátkách úvěrů vybrala 597 milionů korun, tedy o 11,5 procenta meziročně více. „Fair Credit je na dobré cestě splnit svůj celoroční cíl, jímž je poskytnout nové půjčky v hodnotě 1,1 miliardy korun,“ upřesňuje Tomáš Konvička. Za růstem všech ukazatelů stojí podle ředitele doladění a optimalizace některých obchodních procesů, například efektivnější řízení sítě obchodních zástupců. Ta je nyní plně certifikovaná. „Podařilo se nám certifikovat přes 800 obchodních zástupců, což vedlo k významné profesionalizaci obchodní sítě. Speciální vzdělávací program zaměřený na přípravu obchodních zástupců pro certifikaci přinesl velmi brzy výsledky,“ popisuje Konvička.

Prioritou společnosti v dalších letech bude útok na první pozici trhu nebankovních půjček v Česku se zachováním etického přístupu. „Dbáme na odpovědnou politiku při poskytování nebankovních půjček. Zamítáme proto až 30 procent všech žádostí o úvěr. U 70 procent již schválených půjček výši úvěru snižujeme s ohledem na reálné možnosti klienta. V posledním roce také evidujeme lepší platební morálku při splácení úvěrů, za čímž pravděpodobně stojí dobrá ekonomická situace. Dlouhodobě není schopno své závazky splácet pouhých osm procent klientů, což je zhruba o polovinu méně, než byl průměrný stav v minulých letech,“ dodává Tomáš Konvička.

O společnosti:

Fair Credit Czech se zabývá poskytováním hotovostních půjček od 4 000 do 70 000 Kč, a bezhotovostních půjček od 20 000 do 150 000 Kč. Drží se hodnot, kterými jsou férovost, transparentnost a potřebnost. Pod značkou Fair Credit působí na trhu od roku 2013, aktuálně je dvojkou v segmentu drobných půjček poskytovaných v domácnosti prostřednictvím obchodních zástupců. Fair Credit aktuálně obsluhuje více než 66 tisíc klientů, tedy zhruba šestinu trhu, jehož velikost se v Česku odhaduje na 360 tisíc lidí. Zákazníci si v průměru půjčují částku ve výši 17 tisíc korun. Typickým zákazníkem jsou ženy s průměrným příjmem, které se starají o rodinný rozpočet. Účelem poskytnutých půjček jsou zpravidla drobné úpravy a opravy v domácnosti, nebo pořízení věcí určených k dlouhodobé spotřebě.