Nová Wi-Fi síť v domově pro seniory

Pražský Domov pro seniory Chodov má kompletně novou Wi-Fi síť pro klienty i zaměstnance

25. 7. 2019, Praha – Domov pro seniory Chodov nabízí své služby zejména občanům hlavního města Prahy. Jde o klienty se sníženou soběstačností, především z důvodu vysokého věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby v zařízení sociálních služeb. Domov je tvořen několika propojenými budovami s atriem a velkou zahradou. Bezbariérový komplex má kapacitu 260 míst v jedno-, dvou- a třílůžkových pokojích.

Součástí služeb, které Domov pro seniory Chodov poskytuje, je rovněž připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi sítě. Kvalita bezdrátové sítě v areálu domova pro seniory ale již neodpovídala aktuálním požadavkům na dosah a stabilitu signálu ve všech objektech a nebylo ani možné zajistit kvalitní připojení pro zařízení, jejichž počet se neustále zvyšuje. Proto bylo rozhodnuto o kompletní inovaci infrastruktury Wi-Fi. 

Projekt inovace Wi-Fi pokrytí všech objektů Domova pro seniory Chodov zahájila firma AVe-comp off-line návrhem rozmístění přístupových bodů. Pro spolehlivé šíření signálu bezdrátové sítě byly zvoleny přístupové body Zyxel NWA5123-AC, centrálně řízené kontrolérem Zyxel USG310. Ve třech budovách domova pro seniory byly rozmístěny více než tři desítky těchto výkonných přístupových bodů. Následně proběhlo měření dostupnosti a výkonu signálu přímo na místě, aby bylo dosaženo skutečně dokonalého pokrytí Wi-Fi sítě.

Použité přístupové body Zyxel NWA5123-AC vynikají vysokým výkonem i dosahem a nabízejí automatickou optimalizaci vyzařování signálu Wi-Fi podle aktuálního počtu a fyzického rozmístění klientů. Pro napájení přístupových bodů slouží přepínače Zyxel GS2210-24HP se zvýšeným výkonem pro napájení zařízení po Ethernetu (Power over Ethernet, PoE). Z portů přepínačů Zyxel GS2210-24HP lze napájet zařízení s celkovým příkonem až 375 wattů, přičemž jedno zařízení může čerpat až 30 wattů.

Nová Wi-Fi síť v Domově pro seniory Chodov je řízena a zabezpečena prostřednictvím unifikované bezpečnostní brány Zyxel USG310. Tato brána funguje nejen jako kontrolér bezdrátové sítě, která může být tvořena až 32 přístupovými body, ale její vestavěný firewall se stará také o zabezpečení sítě před všemi síťovými hrozbami. Brána Zyxel USG310 je vybavena antivirem s pravidelnou aktualizací signatur nebezpečného softwaru a systémem detekce a prevence kybernetických útoků (Intrusion Detection and Prevention, IDP) s funkcí blokování útoků na základě geografické lokalizace útočníka. Funkce Content Filtering 2.0 se stará o filtrování nežádoucího obsahu webových stránek na základě nastavených pravidel a seznamů zakázaných či povolených internetových adres. Zyxel USG310 rovněž řídí prioritu síťového provozu, takže je možné upřednostnit aplikace, se kterými pracují zaměstnanci, před ostatními požadavky na datové přenosy. 

Klienti Domova pro seniory Chodov i všichni zaměstnanci mají nyní k dispozici výkonnou Wi-Fi síť, pokrývající všechny pokoje, společné prostory i technické a administrativní zázemí. Administrace bezdrátové sítě i nastavení jejího zabezpečení se provádí z jediného místa prostřednictvím síťové brány kombinované s kontrolérem. Instalaci nezbytných síťových komponent usnadnilo to, že bylo možné využít stávajících kabelových rozvodů a napájení přístupových bodů po Ethernetu.

O společnosti Zyxel Communications

Společnost Zyxel Communications připojuje lidi k internetu už téměř 30 let, vždy s důrazem na inovace a zákazníka. Díky schopnosti adaptovat a inovovat síťové technologie patříme mezi leadery v oblasti konektivity pro telekomunikační společnosti, poskytovatele služeb, organizace i domácí uživatele.

Vytváříme sítě budoucnosti, čímž pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní. 

3 500 partnerů v ČR a SR

100 milionů zařízení propojujících svět

700 000 organizací, které fungují chytřeji díky produktům Zyxel

Působnost na 150 trzích celého světa

Zyxel, Your Networking Ally.