Robot YuMi umožňuje nepřetržité testování bankomatů

  • Testování softwaru pomocí prvního prototypu robota YuMi® se dvěma pažemi je přelomovou událostí pro odvětví bankomatů
  • Díky testování pomocí robota YuMi® budou bankomaty spolehlivější a bezpečnější
  • Testování bankomatů robotem YuMi® bude zavedeno v testovacích laboratořích po celém světě
  • Video si prohlédněte zde: https://youtu.be/Fa_VqLf259I

Výběr hotovosti z bankomatu trvá člověku přibližně třicet sekund. Tato zařízení pro vybírání a někdy také vkládání peněz se ve městech celého světa nacházejí prakticky na každém rohu. Díky bankomatům je využívání bankovního účtu snadné a pohodlné.

Aby finanční transakce byly dobře zabezpečené, nejméně jednou za půl roku se software bankomatu aktualizuje na novou verzi, případně se instaluje bezpečnostní záplata. Před instalací nového softwaru je však třeba tento software důkladně prověřit, zda splňuje přísné světové i místní požadavky na spolehlivost, funkčnost a bezpečnost.

Švýcarská společnost Abrantix AG, která dodává platební software, využila robota ABB YuMi® pro testování běžných operací s bankomatem, jako je například vložení karty, zadání kódu PIN, a odebrání či vložení bankovek, tak, jak to běžně dělají lidé.

Rozsah testování je tak vyčerpávající, že robot YuMi® se v souladu se svým programem dokonce záměrně dopouští lidských chyb, jako jej například vložení bankovek sepnutých sponkou. Cílem je zjistit, zda si software dokáže poradit opravdu se vším.

Prototyp robota YuMi® se dvěma pažemi, který vznikl ve světovém ústředí společnosti Abrantix ve Švýcarsku, znamená pro zkušební pracovníky softwaru pro bankomaty zásadní změnu. Systém s robotem YuMi® nahrazuje tradiční ruční testování, při kterém zkušební pracovníci nejen museli strávit stovky hodin u bankomatu, ale také zde hrozilo riziko lidských chyb.

Automatizace zvýšila rychlost vývoje softwaru. Developeři během dne vytvářejí nové funkce pro software bankomatu. Tyto funkce pak hned nato v noci robot YuMi® automaticky testuje a výsledky se kontrolují následující den. To skýtá zkušebním pracovníkům čas na práci na smysluplnějších úkolech.

 „Zkušební cykly při vydávání nových verzí softwaru dříve představovaly problematické, ba dokonce rizikové místo. Díky novému řešení, které využívá robota YuMi®, se zkušební cyklus lépe řídí a zaměstnanci se mohou nyní soustředit na zlepšování zkušebních případů a postupů, nebo mohou dokonce vyvíjet nové funkce softwaru. Na samotném bankomatu testování mezitím provádí robot YuMi®,“ uvedl Daniel Eckstein, generální ředitel společnosti Abrantix.

„Ve společnosti Diebold Nixdorf se domníváme, že toto automatické testovací prostředí, které vytvořili přední inovátoři Abrantix a ABB, společně s našimi rozsáhlými znalostmi v oblasti vývoje a testování nového softwaru pro bankomaty, může nesmírně zvýšit efektivnost testování a kvalitu softwaru ve stovkách testovacích laboratoří našich zákazníků po celém světě,“ uvedl Richard Schlauri, výkonný ředitel švýcarské společnosti Diebold Nixdorf.

Marc-Andre Zingg, obchodní ředitel ABB Robotics ve Švýcarsku, uvedl: „Systém pro testování bankomatů, který vyvinula společnost Abrantix, je právě ten přesný a kolaborativní proces, pro jaké je robot YuMi® určený. S robotem YuMi® má Abrantix nejen jistotu, že robot bezpečně provede úkoly společně se zaměstnanci, ale také, že kvalifikovaní vývojáři softwaru se budou nyní moci více věnovat jiným hodnotným úkolům. YuMi® zatím v pozadí bude nepřetržitě, 24 hodin denně, provádět opakované, ale vysoce důležité testování.“

Poznámka pro redaktory:

Abrantix Ltd. je firma, která se specializuje na tvorbu platebního softwaru. Byla založena v roce 2001 v Curychu jako soukromá a nezávislá společnost. Abrantix má za sebou řadu let prověřených zkušeností s vývojem softwaru a také vyniká hlubokými znalostmi v oboru plateb, a to jak z obchodní, tak z technické stránky. Společnost je ideálním partnerem pro implementaci softwarových projektů v oblasti elektronických platech. Společnost Abrantix sílí v centru Curychu ve Švýcarsku. Mezinárodní zastoupení máme v australském Newcastlu a ve slovinském Koperu. zatím jsme implementovali platební projekty ve více ne 30 státech. Zajišťujeme tak efektivní, bezpečné a kvalitní systémy pro elektronické platby po celém světě. Navštivte stránku Abrantix na www.abrantix.com. Více o našich robotických a testovacích řešení najdete na blog.abrantix.com/robot.

Diebold Nixdorf, Incorporated (NYSE: DBD) je světový lídr ve vývoji zařízení pro online platby a obchodování. Automatizujeme, digitalizujeme a transformuje způsob využívání bankovních služeb i nakupování. Naše integrovaná řešení pohodlně, bezpečně a efektivně denně propojují digitální a fyzické kanály pro miliony spotřebitelů na celém světě. Diebold Nixdorf jako inovační partner pro téměř všechny top 100 světové finanční instituce a většinu z top 25 světových obchodníků dodává jedinečné služby a technologie, které zajišťují každodenní provoz a zákaznické služby v bankách a obchodech po celém světě. Společnost působí ve více než 100 státech a má celosvětově přes 23 000 zaměstnanců. Více na www.DieboldNixdorf.com.

  1. ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je technologický lídr a průkopník s rozsáhlou nabídkou výrobků, služeb a řešení pro digitální průmysl. V návaznosti na více než 130letou tradici inovací dnes společnost ABB stojí v čele digitalizace průmyslu, podporována čtyřmi obchodními jednotkami s vedoucím postavením na trhu a výraznou orientací na zákazníka (Elektrotechnika, Průmyslová automatizace, Pohony, Robotika a Automatizace) a společnou digitální platformou ABB Ability™. Stávající obchodní jednotka Energetika se v roce 2020 spojí se společností Hitachi. ABB působí ve více než 100 státech a má přibližně 147 000 zaměstnanců. www.abb.com.
  2. ABB Robotika je průkopník v oblasti průmyslových a kolaborativních robotů a pokročilých digitálních služeb. Jako jeden z předních světových dodavatelů robotů aktivně působí v 53 státech a ve více než 100 lokalitách. ABB Robotika dodala přes 400 000 robotických řešení pro různá odvětví a aplikace. Pomáhá svým zákazníkům zvýšit flexibilitu, efektivnost, bezpečnost a spolehlivost a směřuje k online kolaborativní továrně budoucnosti. Více na http://www.abb.com/robotics.
Označeno tagem