Fotografie pro běžné i nevšední zážitky – to je HONOR 20 PRO a jeho 48MP Quad-Camera

Praha, 8. srpna 2019 – Chytré telefony boří jednu fotografickou bariéru za druhou a stávají se běžnou a nejvýhodnější metodou, jak zachytit každodenní život. Až do nedávna byly fotoaparáty chytrých telefonů považovány za velmi podřadné v porovnání s profesionálními fotoaparáty – zábavný nástroj, ale bez umělecké hodnoty pro seriózní fotografy. Toto pojetí se však dramaticky změnilo v nedávných měsících, s příchodem nových sofistikovaných modelů.

HONOR 20 PRO se zaměřuje na přínos univerzálních a nejmodernějších fotografií pro širokou veřejnost, dostupné pro kohokoliv, kdykoliv. Jeho systém se čtyřmi fotoaparáty je ve své kategorii jediný. Obsahuje ohromující 48MPx hlavní objektiv, 117 ° ultra širokoúhlý objektiv a 8MPx teleobjektiv schopný trojnásobného optického bezeztrátového přiblížení a 30x digitální zoom. 

Tyto objektivy pokrývají téměř jakýkoliv možný scénář fotografování, poskytují výkonnou definici podobnou SLR, světelnost a také flexibilitu pro širší záběr (kdy je možné zachytit více scenérie do úchvatných panoramatických záběrů) nebo záběr zblízka (pro zachycení jasnějších detailů na strhujících fotografiích pokrmů). Pro fotoaparát chytrého telefonu nejširší clona na světě F/1,4, ultra vysoké ISO 204,800 a optická technologie s umělou inteligencí pro stabilizaci obrazu vzájemně spolupracují, aby bylo možné zachytit oslňující noční scény, které naše oči nemusí být schopny ani vnímat.

Většina fotoaparátů telefonů – vlajkových lodí – má tendenci se zaměřovat na zdokonalování specifických funkcí, jako je zkrášlování obličeje, kompenzace osvětlení a stabilizace obrazu, ale nepokoušejí se vyvinout komplexní kameru nejvyšší úrovně s doplňkovými funkcemi pracující ve vzájemné kombinaci. HONOR 20 PRO hladce integruje čtyři senzory do profesionálního a univerzálního mobilního fotoaparátu s bezkonkurenčním výkonem.

Komplexní výsledky testů fotoaparátů DxOMark dávají HONOR 20 PRO skóre 111, což je 2. nejvyšší skóre ze všech smartphonů.

 

1. 48MP objektiv: Jas 

Primárním senzorem HONOR 20 PRO je 1/2palcový IMX586 od společnosti Sony, s neuvěřitelnými 48 miliony efektivních pixelů pro zachycení snímků ve vynikajícím detailu. Zatímco tato specifikace je sama o sobě dost ohromující, uživatelé s vyškoleným okem zjistí, že 48 megapixelů na produktu vypadá, že překonává 48 milionů pixelů na jiných telefonech. Důvodem je, že 48MPx kamera pracuje společně s nejmodernější čipovou sadou Kirin 980 a vytváří průlomový fotografický režim: 48MPx AI Ultra Clarity.

 

2. Oslňující fotografie za slabého osvětlení podporované clonou F / 1.4 a OIS

Noční fotografie bývala překážkou jak pro profesionály, tak i pro amatérské fotografy. Bez stativu a drahého fotoaparátu se objeví nejrůznější problémy, od přeexponování, barevného obsazení a odlesku objektivu, až po rozmazané fotografie a výrazný šum. HONOR 20 PRO usiluje o reprodukci snímků v kvalitě SLR ve všech světelných podmínkách a je k tomu vybaven průkopnickým hardwarem a softwarem.

Světově nejširší clona F / 1,4: o 50% vyšší absorpce světla

Osvětlení je pro fotografii zásadní, a je ovlivněno dvěma důležitými komponentami v modulu fotoaparátu: clonou a velikostí senzoru. Clona řídí, kolik světla je přijímáno čočkou, a velikost senzoru se rovná fotocitlivé povrchové ploše, což určuje, kolik fotonů lze zachytit a zpracovat. Jednoduše řečeno, čím větší je clona a velikost senzoru, tím více světla může objektiv přijímat, a tím lepší bude rozlišení a kvalita obrazu.

AIS (Stabilizace obrazu s asistencí umělé inteligence) byla vyvinuta, aby pomohla překonat problém roztřesených fotografií focených telefony v ruce, takže nyní může kdokoli pořizovat noční fotografie v profesionální kvalitě bez nutnosti stativu. AIS je založeno na zpracování HDR, což znamená, že více snímků je vyfotografováno jediným uzávěrem a nejlepší části každého obrazu jsou pečlivě sestaveny tak, aby vytvořily konečný snímek. Kratší expozice zajišťují správné vyvážení jasu v jasně osvětlených oblastech, zatímco delší expozice obnovují detaily v tmavších oblastech.

Během natáčecího procesu HDR se používá speciálně vyvinutá technologie „čtyřosé OIS (optické stabilizace obrazu)“, která využívá gyroskop k identifikaci nesouososti uvnitř snímku a působí proti stínům pohybem čoček v opačném směru, než je pohyb v obraze. Tím je zajištěno plynulé sloučení řady snímků do jedné fotografie.

3. 16MP objektiv: Světelnost ve větším měřítku

Ultra širokoúhlý objektiv HONOR 20 PRO tento problém řeší jednou provždy. Jak již název napovídá, objektiv poskytuje širší zorný úhel, což vám umožní zahrnout více do snímku. Kontrast mezi širokým zorným polem a ponořenou hloubkou v obrazu zvyšuje vizuální napětí a vytváří působivý trojrozměrný efekt. Optičtí inženýři společnosti HONOR také vynaložili velké úsilí, aby zajistili správné zkreslení, zejména v blízkosti okrajů a rohů snímku, a vyřešili společný problém, který ovlivňuje mnoho širokoúhlých fotoaparátů.

4. 3X Bezztrátový Zoom pomocí 8MP teleobjektivu: Přiblížení vzdálené krajiny na překvapující vzdálenost

Zatímco rozšiřování optického zoomu nad 2X vypadá jako bláhové přání, vzhledem k omezené velikosti uvnitř chytrého telefonu, inženýři HONOR 20 PRO takticky využili teleobjektivu ke zvýšení limitu na 3X. 3X stále ještě není dost dobré? Bez obav. K zachování a rekonstrukci detailů zachycených teleobjektivem se používá algoritmus syntézy více snímků, který zajišťuje optimální rozlišení i při 30násobném digitálním zoomu!

Většina mobilních řešení pro makrofotografii zmenšuje ohniskovou vzdálenost pouze na 7 nebo 8 cm od objektu. S makro objektivem HONOR 20 PRO se můžete přiblížit až 4 cm k objektu. Pod čočkou naskakují detaily, které nejsou viditelné pouhým okem – složité vzory na křídlech hmyzu, kapky rosy na květinách – úroveň detailů je prostě úžasná!

Futuristický HONOR 20 PRO se svým systémem se čtyřmi fotoaparáty přináší všechny tyto nadčasové momenty do křišťálově čistého zaostření.

O značce mobilních telefonů HONOR

HONOR je odvážná značka. Značka pro zákazníky, kteří se nebojí dělat věci jinak – proti zažitým konvencím. HONOR přišel na trh s úplně novým obchodním modelem navrženým pro moderního zákazníka. Zařízení HONOR spoluvytváří uživatelé v rámci modelu Consumer to Business. Značka vychází svým zákazníkům vstříc nejen designem konkrétních zařízení, ale také přímým distribučním modelem. Zákazník, který si zakoupí zařízení značky HONOR, nezíská jen mobilní telefon. Získá dlouhotrvající svazek se značkou odhodlanou přispět ke splnění všech jeho potřeb ve světě moderních komunikací. Více informací naleznete na www.hihonor.com nebo na našem Facebooku http://www.facebook.com/honorcz.