Wi-Fi řízená z cloudu pro Centrum pohybové medicíny

Cloudová platforma Nebula společnosti Zyxel umožňuje vzdálenou konfiguraci a správu sítě

8. 8. 2019, Praha – Centrum pohybové medicíny Pavla Koláře je jedinečný koncept rehabilitačního zdravotnického zařízení, kde je lidské tělo vnímáno jako komplexní a individuální systém, jehož správná diagnostika musí vycházet z vědomostí a pohledů různých lékařských odborností. Z toho důvodu zahrnuje celou řadu lékařských specializací od rehabilitačního lékařství, ortopedie, neurologie, revmatologie či tělovýchovného lékařství až po gastroenterologii. Pavel Kolář se věnuje pedagogické činnosti na českých i zahraničních univerzitách a dosahuje výrazných úspěchů rovněž jako člen realizačních týmů české hokejové, fotbalové, atletické či tenisové reprezentace.

Nově otevřenou ordinaci Centra pohybové medicíny Pavla Koláře v pražské administrativně-rezidenční čtvrti Waltrovka bylo nutné pokrýt kvalitní Wi-Fi sítí pro lékařský personál i pacienty. Tento úkol vyřešila firma Tax Haven s využitím síťových prvků značky Zyxel, spravovaných prostřednictvím cloudové platformy Nebula. 

V nové ordinaci Centra pohybové medicíny Pavla Koláře byl nasazen přepínač Zyxel NSW100-10P a moderní nástěnné přístupové body Zyxel NWA1302-AC. Tyto síťové prvky spojuje možnosti jejich ovládání v rámci cloudové platformy Nebula, kde lze spravovat veškerou síťovou infrastrukturu bez ohledu na to, kde se fyzicky nachází.

Prvky podporující platformu Nebula není nutné ovládat prostřednictvím hardwarových kontrolérů, ani každý z nich zvlášť konfigurovat. Přepínače i přístupové body vyžadují pouze připojení k internetu a následně přebírají stejnou konfiguraci v rámci pobočky nebo celé organizace. Nové síťové prvky lze iniciovat a nakonfigurovat po internetu a v rozhraní cloudové platformy Nebula je pak možné spravovat oddělené sítě pro zdravotnický personál a pro pacienty či hosty i řídit konkrétní připojená klientská zařízení. Veškeré změny v konfiguraci Wi-Fi sítě je možné provádět vzdáleně po internetu a propagovat je do všech poboček či lokalit. Správce sítě má v přehledném rozhraní platformy Nebula přístup ke všem spravovaným zařízením a rovněž i statistikám provozu či oznámením.

Nástěnný přístupový bod Zyxel NWA1302-AC, napájený prostřednictvím Ethernetu (Power over Ethernet, PoE), je opatřen dvěma gigabitovými LAN porty, ke kterým lze připojit další koncová zařízení. Tento Wi-Fi přístupový bod disponuje chytrou anténou, odolností vůči rušení z 3G/4G sítí i prvky pro potlačení šumu. Díky svým rozměrům a designu umožňuje nenápadné umístění v interiéru. Přístupový bod Zyxel NWA1302-AC podporuje plné řízení prostřednictvím cloudové platformy Nebula.

Přepínač Zyxel NSW100-10P, řízený prostřednictvím cloudové platformy Nebula, představuje základní model switche, určeného pro PoE napájení přístupových bodů Wi-Fi sítě či dalších zařízení (IP telefonů atd.). 

Se síťovými prvky Zyxel s podporou cloudové platformy Nebula získalo Centrum pohybové medicíny Pavla Koláře moderní Wi-Fi síť, plně řízenou z cloudu a ovládanou prostřednictvím internetu. Síťové prvky podporující platformu Nebula budou postupně instalovány také v dalších prostorách Centra pohybové medicíny.

O společnosti Zyxel Communications

Společnost Zyxel Communications připojuje lidi k internetu už téměř 30 let, vždy s důrazem na inovace a zákazníka. Díky schopnosti adaptovat a inovovat síťové technologie patříme mezi leadery v oblasti konektivity pro telekomunikační společnosti, poskytovatele služeb, organizace i domácí uživatele.

Vytváříme sítě budoucnosti, čímž pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní. 

3 500 partnerů v ČR a SR

100 milionů zařízení propojujících svět

700 000 organizací, které fungují chytřeji díky produktům Zyxel

Působnost na 150 trzích celého světa

Zyxel, Your Networking Ally.