Zpátky do školních lavic. Jak pro nejbližší vybrat nejlepší tiskárny, kalkulačky a ovladače prezentací?

Začátek školního roku se nezadržitelně blíží. Rodiče mají poslední příležitost svým dětem zakoupit vše potřebné, materiální nároky na výuku spíše rostou. Tiskárny mohou bezprostředně zhmotnit zážitky z prvního školního dne. Kalkulačky jsou pro zkušené školáky při matematice či fyzice vítaným pomocníkem. Odrostlejší školáci nebo učitelé zase ocení ovladače prezentací, které jsou běžnou součástí jejich školního života.

Kdo by si nepamatoval první školní den? Den plný emocí pro prvňáky i jejich rodiče. Zážitky, které k významné životní události patří, se dají v řádu minut zobrazit na tiskárnách. Právě na nejmenší a jejich rodiče myslí společnost Canon, která do konce října pořádá slevovou akci na vybrané tiskárny PIXMA. „Cenově nejdostupnější multifunkční tiskárnou je PIXMA MG3050, kterou je nyní na trhu za 990 korun. Za necelou tisícovku je tak možné získat památku na celý život pro malé i velké. Další vhodnou tiskárnou pro první školní den je PIXMA TS5050 umožňující barevný tisk, kopírování a skenování za příznivou cenu 1990 korun,“ říká produktový specialista Canon CZ Pavel Šerý s tím, že fotografie z tiskáren mohou být vhodným dárkem např. pro prarodiče, kteří neovládají svět moderních informačních technologií. 

Tiskárna PIXMA TS5050

Právě moderní technické vymoženosti stále víc vstupují do výuky, která zažívá v době digitální revoluce nebývalou proměnu. Kalkulačky patřily k prvním průkopníkům modernizace školních potřeb už v 80. letech 20. století. „Kalkulačky jsou osvědčenou pomůckou, která školákům šetří potřebný čas zejména v matematice. Moderní kalkulačky navíc potěší i oko dětí školou povinných. Patří k nim např. i nové Canon K Series, které vynikají barevností, malými rozměry a nízkou hmotností. Komu není osud planety Země lhostejný, ocení, že jsou vyrobené z recyklovatelných materiálů. Jejich výhodou je velký displej, vhodný zejména pro děti s poruchami zraku,“ říká produktový specialista Canon CZ/SK Pavel Šerý.  

Kalkulačka Canon LS-123K

Školáci, kteří potřebují při výuce goniometrické funkce, by měli vsadit na vědecké kalkulačky. Tyto pomůcky dnes zvládnou stovky vědeckých a statistických funkcí. Složité problémy vyřeší na výbornou např. kalkulačka Canon F-718SGA, která je částečně vyrobená z recyklovaného materiálu.

Kalkulačka Canon F-718SGA

Pro nadšené prezentéry

Zatímco nastupující školáci se učí číst, psát a počítat (občas i s pomocí kalkulačky), ti odrostlejší si musejí pro referáty připravovat prezentace. Před začátkem školního roku tak sondují školou ostřílení žáci i učitelé, jak nejlépe prezentace zvládnout. Vítanou vzpruhou jsou pro ně bezdrátové prezentéry Canon PR100-R. Stylový ovladač prezentací s červeným laserem se hodím nejenom jim, ocení ho i podnikatelé. Chytrá pomůcka dokáže v případě nastavení pomocí vibrací přednášejícího upozornit, že o některém ze slidů vypráví až příliš dlouho.

Prezentér Canon PR100-R

Stejně jako při koupi jiných moderních technologií platí při výběru zboží do škol, že je lepší být ostražitý, pokud se objeví výrobek s velmi nízkou cenou. Takový většinou nevydrží déle než týdny. Značkové kalkulačky a prezentéry jsou zárukou kvality, která se dlouhodobě vyplatí.