V Praze začne v listopadu večerní kurz programování

Zájem o kurzy kódování roste. Lidé, kteří se chtějí naučit základy a získat nové dovednosti, budou mít od 18. listopadu další šanci. Green Fox Academy, jež školí budoucí špičky v oboru IT, otevře v Praze večerní a víkendový kurz programování. Ten potrvá čtyři měsíce.

Elitní škola, která rekvalifikuje zájemce o obor IT a pomáhá jim vyškolit se na junior programátory, tak vychází vstříc požadavkům mnohých uchazečů. „Často se na nás lidé obraceli s tím, že by se chtěli naučit programovat, ale čtyřměsíční intenzivní kurz jim z časových důvodů nevyhovoval,“ vysvětluje Barbora Wachtlová, provozní ředitelka české pobočky Green Fox Academy, a doplňuje: „Z toho důvodu 18. listopadu spouštíme večerní a víkendový kurz, kde je naučíme základy programování.“

Tuto příležitost by si neměli nechat ujít ti, kteří přemýšlí o změně profese a zvažují, zda je pro ně kódování tou správnou volbou. Přece jen na trhu práce aktuálně chybí 30 tisíc IT odborníků, takže poptávka po počítačových odbornících značně převyšuje nabídku. Nicméně kurz je určen také pro ty, kteří si chtějí zkrátka jen osvojit nové dovednosti. Během čtyř měsíců zde lidé pochopí základní nástroje, metodologii, principy vývoje webu a nebude chybět ani teorie algoritmu a online zdroje. Výuka bude probíhat jeden den v pracovním týdnu ve večerních hodinách (od 18.30 do 21.30) a jeden den o víkendu (od 9 do 18 hodin). 

Velkou výhodou tohoto večerního kurzu je, že po jeho konci se nadšencům otevírají další možnosti. „V případě, že někoho kódování opravdu nadchne, může po skončení večerního semináře pokračovat v našem intenzivním rekvalifikačním kurzu, kde jej plně připravíme na novou profesi programátora a zajistíme mu také rovnou v tomto oboru pracovní místo,“ dodává Barbora Wachtlová z Green Fox Academy.

Zájemci o školení se mohou hlásit již nyní. Samotný večerní a víkendový kurz pak začne 18. listopadu v Praze a potrvá čtyři měsíce. Lekce budou probíhat v anglickém jazyce. Více informací naleznete zde.

Společnost Green Fox Academy (GFA) byla založena v roce 2015 v maďarské Budapešti, kde se velmi rychle stala jedničkou na trhu. Spolupracuje zde se společnostmi, jakými jsou Lufthansa, Evosoft (Siemens) či Bosch. Doposud její kurzy programování v Maďarsku i Česku absolvovalo více než 700 lidí a z nich 94 % získalo nabídku zaměstnání v oboru IT a pozici junior software developer. GFA vstoupila na český trh v září roku 2018, kdy byl v Praze zahájen první kurz Junior programátor. Nyní začal třetí a další kurzy jsou naplánovány na únor 2020. Kromě čtyřměsíčního intenzivního kurzu bude v listopadu otevřen večerní a víkendový kurz programování. V Česku GFA spolupracuje například se společnostmi Rohlík.cz, Amaris či Artinii. Více informací naleznete na www.greenfoxacademy.cz