Celosvětová soutěž CEWE Photo Award zná své vítěze, uspěli i Češi

CEWE Photo Award – největší fotosoutěž světa, která se tento rok konala již počtvrté. Počet přihlášených fotografií každý rok stoupá a čím dál tím oblíbenější soutěž sdružuje fotografické nadšence z celého světa, mezi nimiž nechybějí ani Češi.  Ti se mohli přihlásit se svojí fotografií do jedné z vypsaných kategorií, jejichž počet byl tento rok navýšen na celkem deset. Soutěží se o ceny v celkové hodnotě více než 250 000 Eur a možnost participace na mezinárodních výstavách. Společnost CEWE navíc za každý přihlášený snímek věnuje deset centů mezinárodní organizaci SOS dětské vesničky.

Z celkem 448 152 krásných přihlášených fotografií plných emocí bylo přes 23 000 českých a přes 10 000 slovenských. Každá kategorie se vztahuje k tématu Our World Is Beautiful (Náš svět je krásný). „Nejvíce pozornosti poutají fotografie zpravidla odhalující kritické a zoufalé situace, CEWE Photo Award chce naopak ukázat příjemnou stránku světa, proto má soutěž podtitul Náš svět je krásný,“ uvádí Dr. Christian Friege, předseda představenstva CEWE a jeden ze sedmi rozhodčích největší otevřené fotosoutěže na světě. Z celkem deseti kategorií bylo nejvíce snímků přihlášených do kategorie „příroda“, pak „krajina“, „zvířata“, následovala kategorie „lidé“, dále „architektura a infrastruktura“, „cestování a kultura“, „hobby a volný čas“, „sport“, „jídlo“ a „humor“.

Soutěžilo se o novou fototechniku i fotografické produkty od CEWE a ceny za čtvrt milionu eur se rozdávali až do 1000. místa. Navíc se každý měsíc vyhlašoval vítěz měsíce. Mezi těmito vítězi bylo celkem 5 Čechů, kteří se bohužel do velkého finále nedostali. Počet měsíčních vítězů z České republiky je tak druhý nejvyšší počet z jedné země v Evropě. Celková vítězka, Ina Schieferdecker, vyhrála i v kategorii „zvířata“, která zachytila veverku stojící na zadních. „Tento obrázek je perfektní kombinací všeho, co dělá fotografii skvělou: nápad, ztvárnění a technické provedení,“ shrnul kolektivní názor poroty Arthus Bertrand. Ina si jako výhru v Přírodovědném muzeu ve Vídni převzala výlet a fotografické vybavení v hodnotě 25 000 Eur. 

Díky velkému počtu přihlášených fotografií mohl člen představenstva CEWE Thomas Mehlse předat šek na rekordních 44 815,20 EUR, tedy přes 1 milion korun českých mezinárodní organizaci SOS dětské vesničky podporující adolescenty po celém světě se etablovat do společnosti. „Bylo nám potěšením, že jsme se mohli zúčastnit největší fotografické soutěže na světě,“ řekl Dr. Wilfried Vyslozil, předseda představenstva SOS Children’s Villages International. 

Více informací včetně vítězných snímků naleznete zde: https://contest.cewe.de/cewephotoaward/de_de/winners 

Rozhovory s českými vítězi měsíce jsou k dispozici zde:

https://www.fotolab.cz/blog/ceska-vitezka-ve-svetove-soutezi-jak-na-uspesnou-fotografii-fotte-pro-samotnou-lasku-k-foceni/ 

https://www.fotolab.cz/blog/rozhovor-s-mesicni-vitezkou-fotosouteze-cewe-photo-award/ 

https://www.fotolab.cz/blog/rozhovor-s-mesicni-vitezkou-svetove-souteze-o-vitezne-fotce-z-prahy-a-foceni-lidi/ 

https://www.fotolab.cz/blog/rozhovor-s-ceskou-vitezkou-svetove-souteze/