Inteligentní meteostanice Netatmo je nyní kompatibilní se sadou Apple HomeKit

Praha, 22. října 2019 – Netatmo, francouzská jednička mezi výrobci inteligentního vybavení pro bezpečnější a pohodlnější domácnost, dnes oznámila, že její Inteligentní meteostanice je nyní kompatibilní se sadou pro chytrou domácnost Apple HomeKit. 

Novinka se týká všech Inteligentních meteostanic Netatmo uváděných na trh počínaje dneškem. Zařízení budou postupně aktualizována v příštích týdnech. Uživatelé tedy budou moci ovládat Inteligentní meteostanice Netatmo hlasem, a to přímo prostřednictvím hlasové asistentky Siri. 

Inteligentní meteostanice v reálném čase provádí měření venkovního i vnitřního prostředí a na mobilní telefon uživatele zasílá výstrahy, např. když dojde ke zhoršení kvality vzduchu. Meteostanice Netatmo rovněž díky historii naměřených údajů umožňuje sledovat vývoj prostředí.

Díky HomeKitu dosáhnou uživatelé vyššího komfortu bydlení 

Díky kompatibilitě se sadou HomeKit se uživatelé mohou Siri zeptat na údaje týkající se venkovního či vnitřního prostředí. Větu stačí začít slovy „Hey Siri“ a dozvíte se, jaká je teplota na zahradě nebo jaká je kvalita vzduchu v obývacím pokoji (hlasový asistent Siri momentálně není dostupný v češtině nicméně v angličtině by věta vypadala následovně: „Hey Siri, what is the temperature in the gardem?“nebo „Hey Siri, what is the temperature in the living room?“). 

Uživatel si dále může v aplikaci Home zobrazit údaje z Inteligentní meteostanice Netatmo naměřené ve venkovním prostředí či uvnitř obydlí.

Sada HomeKit od společnosti Apple přináší ještě vyšší pohodlí uživatelům, kteří chtějí snadno a intuitivně ovládat vybavení svých domácností. Uživatelé si nyní mohou po propojení Inteligentní meteostanice s dalšími připojenými zařízeními vytvářet různé kombinace scénářů upravených na míru svým potřebám. 

Díky měření obsahu CO2 mohou například vytvořit scénář, kdy dojde k rozsvícení světel ve chvíli, kdy je zjištěna abnormální hladina CO2 ve vzduchu, a jejich zhasnutí, když se úroveň oxidu uhličitého vrátí do normálu. 

Dostupnost

Inteligentní meteostanice Netatmo je ode dneška kompatibilní se sadou HomeKit od společnosti Apple. 

Došlo tak k rozšíření nabídky výrobků značky Netatmo, které jsou se sadou HomeKit kompatibilní již v současnosti: Inteligentní detektor kouře, Inteligentní senzor kvality ovzduší v interiéru, Inteligentní termostat a Inteligentní termostatické hlavice.

Inteligentní meteostanici Netatmo lze zakoupit za doporučenou obchodní cenu 4699 Kč. Je k dostání na stránkách www.netatmo.com a dále v e-shopech www.alza.cz, www.mall.cz a další. 

Bezplatná aplikace Netatmo Weather je kompatibilní s iPhony s operačním systémem iOS 11 a vyšším a s telefony s operačním systémem Android 5.0 a vyšším. Webová aplikace Netatmo je dostupná pro Mac i PC.

O společnosti Netatmo

Společnost Netatmo se specializuje na chytrou elektroniku. Vyvíjí intuitivní a designovou spotřební elektroniku, která uživatelům nabízí bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Chytrá řešení přináší i do privátní sféry. Svého cíle dosahuje Netatmo dodržováním čtyř závazků, které tvoří DNA společnosti.

  • Současný design: žádná zastarávání
  • Soukromí: garantujeme ochranu dat
  • Užitečnost a spolehlivost: naše produkty usnadňují život
  • Ohleduplná upozornění: oznámení posíláme jen když je to opravdu důležité

Od roku 2012 uvedla společnost Netatmo na trh třináct zařízení a příslušenství, které splňují hlavní požadavky chytré domácnosti. Nabízí různá řešení pro automatizaci domova a usnadňuje život od svého prvního produktu v roce 2012 po současnost.

Ve spolupráci s předními značkami ve stavebnictví rozvíjí Netatmo možnosti integrace inovativního řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. Díky této strategii Netatmo přináší do bydlení nové zážitky a jednoduchost.

V listopadu 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovým odborníkům v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.