Při nákupu vstupenek na internetu rozhodují milisekundy

Praha, 31. října 2019 – Nákupy přes internet jsou už dávno běžnou záležitostí každého z nás. Ale ne vždy proběhnou tak, jak bychom si přáli a to zejména při nákupu vstupenek na různé koncerty či sportovní události. Rychlost zde mezi tisíci zájemci rozhoduje. Stabilní a rychlý internet může nákupy žádaných vstupenek zajistit, protože při časové soutěži budete mezi úspěšnými.

Velké množství zájemců a málo lístků na vybrané akce často nutí lidi přemýšlet o svém internetovém připojení. Protože ti se stabilním a rychlým připojením v časové soutěži vítězí. Důležité jsou totiž milisekundy. To platí i při hraní online her. „Optické připojení přes kabel je ideálním řešením. Oproti ostatním způsobům připojení je rychlejší, stabilnější, má lepší odezvu, nekolísá, nepoužívá se na něm datový limit a hlavně není náchylný na povětrnostní podmínky jako sníh, déšť, mlha. Je prostě spolehlivý a funguje vždy, když zákazník potřebuje,“ popisuje výhody připojení přes optické kabely Jakub Jánský, jednatel internetového poskytovatele AIM.

Rychlý internet potřebují také studenti. „Před začátkem semestru se studenti dostávají do stresu, jestli se stihnout zapsat na předmět, který chtějí nebo na přednášku, která začíná v určitý čas. Právě stabilní internet by jim s těmito starostmi mohl pomoci,” doporučuje Jánský rychlý internet studentům a dodává: „K některému z internetových balíčků mohou zákazníci získat i internetovou televizi. Mohou tak sledovat klasické programy nebo několik stovek filmů a seriálů.“ Kvalitní internet ocení studenti nejen při zábavě, ale i při samotném studiu. Čím dál častěji jsou pořádány video přednášky nebo musí stahovat velké soubory s materiály k dalšímu studiu. Kvalitní internet je zde nutností.

Někteří poskytovatelé internetu lákají zákazníky na rychlost až 1 Gbps, která se ale po bližším prozkoumání projeví jako sdílená. Znamená to, že takovou rychlost koncový zákazník reálně nedostane, ale sdílí ji s ostatními sousedy v domě. Ve skutečnosti tak využívá menší, než nabízenou rychlost. To se může samozřejmě lišit. Pokud sdílí internetové připojení méně lidí, může být rychlost vyšší. V opačném případě platí za vyšší rychlost zbytečně.

Lidem, kteří internet využívají jen ke čtení mailů, postačí připojení o rychlosti 20Mbit nebo i méně. Naopak ten, kdo hraje přes internet náročné hry, bude potřebovat několikanásobně rychlejší připojení – minimálně 100 Mbit.

Společnost AIM nabízí vysokorychlostní internet jak na vlastních optických sítích, tak na sítích společnosti CETIN, která v současnosti pokrývá 98 procent území České republiky. 

O společnosti

Obchodní značka AIM společnosti Planet A, a.s. je český poskytovatel internetového připojení, který působí na trhu už 10 let. Zaměřuje se zejména na poskytování internetu a televize po optické síti. V současné době využívá služeb AIM více než 50 tisíc zákazníků. V loňském roce AIM rozšířila poskytování vlastního internetového připojení na území celé České republiky. Společnost neustále pracuje na rozšiřování vlastní infrastruktury a pokrývání dalšího území technologií optických vláken. Součástí služeb AIM je poradenství a pružný zákaznický servis. V roce 2014 spustila AIM společně s brněnskou společností Smart Comp a.s. internetovou televizi Kuki, která má v nabídce více než 100 televizních kanálů s možnostmi zpětného přehrávání a dalšími chytrými funkcemi. Generálním ředitelem je Martin Havrda.