Jaké songy Češi nejvíce poslouchali v říjnu?

Praha 19. listopadu 2019 – Česká hudební streamovací služba Youradio zveřejnila žebříček TOP 10 nejvíce poslouchaných songů za měsíc říjen. Smrt Karla Gotta evidentně zasáhla i uživatele Youradia. Jednoznačně nejvíce přehrávanou písní se stala Srdce nehasnou od Karla Gotta a Charlotte Elly Gottové. Do první desítky se ještě dostal duet Mistra s Leošem Marešem Být stále mlád.

Hudební streamovací služba Youradio má již půl miliónu registrací. Jaké songy byly nejvíce přehrávány v říjnu? Žebříček je sestavený na základě statistik poslechovosti.

TOP 10 songů

  1. Karel Gott & Charlotte Ella Gottová – Srdce nehasnou
  2. Shawn Mendes feat. Camila Cabello – Señorita
  3. Tones And I – Dance Monkey
  4. Mirai – Øtchi
  5. Ed Sheeran feat. Khalid – Beautiful People
  6. Ed Sheeran feat. Justin Bieber – I Don’t Care
  7. Mirai – Hometown     
  8. Lewis Capaldi – Someone You Loved  
  9. Leoš Mareš feat. Karel Gott – Být stále mlád (Forever Young) 
  10. Chinaski – Láska a data

Žebříček songů okomentoval Ondřej Těšínský, hudební dramaturg Youradia následovně: „I uživatele Youradia zasáhla smrt Karla Gotta. Jeho poslední píseň, kterou Mistr nazpíval se svojí dcerou Charlotte Ellou, byla v říjnu suverénně nejoblíbenější skladbou. Napsal ji Richard Krajčo a přiznal, že s tím musel spěchat, protože v době vzniku songu už věděl, že je Gott vážně nemocný. Proto je ostatně text písně tak silný a emotivní: „Někdy se ví, co Bůh chystá a že se nedaj stihnout všechna místa...“. Na devátém místě se ještě objevila skladba s Karlem Gottem Být stále mlád (Forever Young) od Leoše Mareše, v níž je použit právě refrén Gottovy slavné písně. Hned dvě želízka v horké první desítce nejoblíbenějších písní Youradia má mladá česká kapela Mirai. Z jejich druhé desky Arigató boduje jednak se singlem Øtchi a jednak s novinkou Hometown. „První desítku uzavírá čerstvá novinka od skupiny
Chinaski – Láska a data z jejich nového alba 11. To je první deska, kterou kapela vydala po radikální změně sestavy. Svěží energie z nového singlu Chinaski ale úplně nečiší. Pětici českých skladeb doplňují doznívající globální hity letošního léta,“ doplnil Ondřej Těšínský. 

A dodal: „Také jsme se v poslední době v Youradiu zaměřili na českou hudbu a více ji rozčlenili do playlistů tak, aby se jednotlivé songy k sobě více hodily.“ Nově si tak v aplikaci nebo na webu www.youradio.cz můžete pustit playlisty: Současný český pop-rock, Český pop-rock 1990-2010, Současný český pop nebo Česká popová klasika. Samozřejmostí zůstává denně aktualizovaný playlist České novinky 2019 i další žánrové kategorie s českou muzikou.

Youradio 

Youradio je česká hudební streamovací služba, jejímž provozovatelem je multimediální skupina Active Radio. Youradio se soustředí na výběry těch nejlepších songů, najdete zde jak populární hudbu, tak i mixy pro náročnější posluchače milující alternativní hudební styly. Velký důraz je kladen na personalizaci nabídky hudby pro každého posluchače individuálně. Uživatele si jí mohou spustit přes web nebo prostřednictvím mobilní aplikace dostupné pro iOS i Android. Součástí webové verze jsou i hudební zprávy. Hudební streamovací služba Youradio má již půl miliónu registrací. Posluchači Youradio mají na výběr mezi verzí zdarma nebo placenou Prémium, která kromě přehrávaní hudby bez reklam nabízí i další pokročilé funkce jako například off-line mód. 

Sesterská aplikace Youradio Talk se zaměřuje na mluvené slovo. 

Active Radio

Active Radio a.s. je multimediální skupina vlastnící rádia EVROPA 2, Frekvence 1, Rádio Bonton, Rádio Dance, Youradio a Youradio Talk. Patří jí rovněž dětský projekt Pigy. Provozuje řadu on-line médií, streamingových audio služeb, sdružuje skupiny fanoušků na sociálních sítích a pořádá eventy. Divize NoLimits ročně pořádá ročně akce pro více než 100 tisíc osob. Od roku 2018 patří holdingové společnosti Czech Media Invest.