V pražských HubHubech už je přes 50 firem, v Paláci ARA zbývají poslední volné kanceláře

V pražském coworkingovém centru HubHub Palác ARA už jsou volná místa jen v několika kancelářích. Z velké části se ho tak podařilo zaplnit jen za několik měsíců od červnového otevření. Druhá starší pobočka v ulici Na Příkopě si drží vysokou obsazenost už od loňského podzimu.

2019-08-12 10_18_52-HubHub

Stojí za tím jednak růst společností, které v HubHubu působí, ale také příchod nových členů. Je mezi nimi například R&D tým českého zastoupení Raiffeisenbank, český tým globální mediální společnosti Viacom International Media Networks a od listopadu i StartupYard, nejstarší soukromý akcelerátor ve střední a východní Evropě. V součtu tak najdete v obou pobočkách přes 50 firem.

První coworking HubHub se v Praze objevil loni v létě v ulici Na Příkopě. Už po půl roce nebyla jeho kapacita dostačující a letos na jaře se pobočka rozrostla o celé další patro. V červnu pak HubHub otevřel dalších 5 pater na ploše 2700 m2 pro více než 350 lidí v zrekonstruovaném Paláci ARA u Jungmannova náměstí. Tam už v této chvíli seženete pouze pár volných kanceláří.

„Těší nás, že je o členství v HubHubu zájem. I přes klesající počet volných míst stále rádi uvítáme nové startupy, inovativní projekty a technologické firmy. Čas od času se zase nějaké místo uvolní, hlavně jakmile startupy přerostou možnosti coworkingu,” říká Vít Řezníček, Brand & Marketing Manager českého HubHubu. „Je jasné, že o coworking ještě v Praze je a bude zájem – skoro bych řekl, že příští rok bude v Česku rokem coworkingu,” dodává.

Nejnovějším členem v HubHub Palác ARA je StartupYard, jeden z nejvýznamnějších českých akcelerátorů.

„HubHub nás zaujal nejen polohou v srdci Prahy, ale i zajímavou komunitou členů. Být v centru startupového dění je pro akcelerátor velké plus, tvrdí Cedric Maloux, CEO StartupYard.

Jedním z důvodů, proč se obsazenost HubHubů rychle navyšuje, je také flexibilita prostoru, která umožňuje růst stávajících členů. Například česká pobočka startupu Pipedrive se od jejího příchodu koncem léta minulého roku rozrostla z jednoho člověka na více než 20.

O HubHub:

HubHub je síť coworkingových center, za nimiž stojí mezinárodní poskytovatel pracovních prostor HB Reavis. Nabízí prémiové prostory určené jak freelancerům a startupům, tak rovněž větším týmům i specializovaným projektům. V Praze provozuje dvě pobočky, a to Na Příkopě 14 a také v nově zrekonstruovaném Paláci ARA u Jungmannova náměstí, kde na 2 700 metrech čtverečních nabízí přes 350 pracovních míst, a to jak v samostatných kancelářích, tak ve flexibilních prostorách, k nimž je přístup 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Nedávno HubHub otevřel i nové pobočky ve Varšavě, Budapešti a v centru

Londýna. Coworkingovou síť HubHubu tak nyní tvoří 8 lokalit v 5 zemích s více než 200 společnostmi a 2000 členy. Všechny zahraniční lokality jsou přístupné i pražským členům.