Pilulka.cz plánuje expanzi do Maďarska

Největší česká zásilková lékárna Pilulka.cz chystá v příštím roce vstup na maďarský trh a po Slovensku a Rumunsku tak plánuje vstoupit do další východoevropské země. Na maďarském trhu se bude prezentovat pod brandem Pilulka.hu.

„Přípravy pro vstup na maďarský trh jsme zahájili na konci léta. Pokud se potvrdí všechny předpoklady, spustíme služby pro maďarské zákazníky v druhé polovině roku 2020. Na maďarském trhu plánujeme spustit pouze online služby a nechceme zde zatím kvůli složité situaci otevírat kamenné lékárny jako v České republice. Maďarsko je na prvním místě seznamu našeho zájmu, a to s ohledem na mnoho parametrů, mezi kterými je vyspělost lokálního online trhu, široká spotřebitelská základna a obdobný dodavatelský panel jako v zemích, kde již úspěšně působíme,” říká Martin Kasa, spolumajitel společnosti.

Za šest let působení na online trhu přinesla Pilulka.cz svým zákazníkům řadu unikátních

služeb. Je jedinou lékárnou v ČR, která provozuje vlastní přepravu zboží v rámci

služby Pilulka Auto. Jako první e-shop v ČR nabídla platbu Apple Pay v rámci své mobilní

aplikace, kterou spustila též jako první online lékárna v ČR již v roce 2017. V srpnu

letošního roku spustila Pilulka.cz nové webové stránky, které jsou optimalizované pro

nevidomé a slabozraké. 

„Všechny služby, které nyní nabízíme anebo budeme nově spouštět v Česku, chceme postupně nasazovat i v zemích, kam budeme expandovat. A to v takovém tempu, kdy je naše pozice a daný trh na toto spuštění vhodný,” dodává Tomáš Záruba, ředitel produktu.

V říjnu 2019 byla společnost Pilulka.cz oceněna z rukou ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka a prezidenta SOCR ČR Tomáše Prouzy za inovace v digitalizaci obchodu.

Skupina Pilulka působí na českém, slovenském a rumunském trhu od roku 2013 a v současnosti provozuje 138 růžových Pilulka Lékáren společně s internetovými lékárnami 

Pilulka.cz, Pilulka.sk a Pilulka.ro. Společnost zaměstnává přes 380 lidí, převážně se zdravotnickým vzděláním. Je majoritně vlastněna českými fyzickými osobami, které se aktivně podílejí na jejím řízení. Pilulka v roce 2017 získala ocenění APEK E-commerce Awards 2017 za nejvíce inovativní a originální internetový obchod. V 2017 získala Pilulka 1. místo v regionu CEE v kategorii vycházejících hvězd Rising Star a v roce 2018 získala 5. místo v hlavní kategorii ve střední a východní Evropě v soutěži Deloitte CE Technology Fast 50.