Výrobce chytré pleťové masky UFO nadělil zákazníkům kvůli chybě 230 milionů navíc

Stockholm 3. prosince – Švédská technologická firma Foreo, která působí i v Česku, nadělila během akce Black Friday kvůli chybě svým zákazníkům v e-shopu o 230 milionů korun navíc. Chybně uvedená cena umožnila zájemcům pořídit si její chytrou obličejovou pleťovou masku UFO za 230 Kč (9,99 USD) namísto běžných 7490 Kč. Společnost se k problému postavila čelem a všechny dokončené  objednávky uspokojí.

Informace o výhodné ceně se rychle rozšířila prostřednictvím sociálních sítí a během zhruba dvou hodin si chytrou pleťovou masku UFO pořídilo za supervýhodnou cenu 38.575 zákazníků. 

„I když  jsme ztratili přes 230 milionů Kč, získali jsme téměř 40. 000 nových zákazníků a to je pro mne cennější a představuje to i ducha Vánoc. Abychom to potvrdili, přijmeme všechny objednávky UFO a pošleme jako obvykle všem, kteří během Black Friday dokončili nákup,“ uvedl zakladatel Foreo Filip Sedic.

Na to, že se něco děje, upozornil techniky Forea v pátek večer extrémně velký provoz, který způsobil kolaps stránek Foreo.com. Odhalili ale pouze systémovou chybu a na samotnou špatně uvedenou cenu nepřišli. Předpokládali, že jde o šílenství spojené s Black Friday. V té době se prodávalo 20 UFO za vteřinu. Příčinu našli až zhruba za 120 minut, kdy web zkolaboval podruhé.

“Když jsem slyšel informace o této systémové závadě, moje první reakce byla samozřejmě šok. Pak jsem zjistil  rozsah chyby – že jde o téměř 40.000 produktů UFO a uvědomil jsem si, kolik nás tato chyba bude stát. Jelikož je UFO naprosto unikátní přístroj a zprávy o naší chybě se rozšířily mezi tisíce a tisíce lidí po celém světě za pouhé dvě hodiny, měli naši fanoušci očividně více ostříží zrak než my během Black Friday,“ dodal Sedic.

Elektrický pulsující přístroj UFO umožňuje nanášet pleťovou masku na obličej nebo jiné části těla rychleji a efektivněji. Kombinací pulzů a zahřívání se živiny z pleťové masky lépe a rychleji vstřebávají do pleti.