MeetFrank vám najde práci doma i ve světě. Získává 1,5 milionu eur, investoval také Enern

Praha, 9. prosince – Talinský startup MeetFrank, který anonymně propojuje potenciální zaměstnance a firmy napříč celým světem, získává pro další růst 1,5 milionu eur. Za novým přílivem prostředků stojí čtveřice fondů Enern, Karma v.c., Change Ventures a Hummingbird. MeetFrank využije investici k vylepšení své nejnovější funkce, která pomáhá najít vysněné pracovní uplatnění bez ohledu na místo působení. Kandidáty s firmami totiž propojuje zejména na základě kariérních, nikoliv geolokačních předpokladů.

Poptávka po talentech nezná hranic. Totéž lze říct o aplikaci MeetFrank, která na základě strojového učení v kombinaci s chatbotem anonymně propojuje firmy s potenciálními zaměstnanci z celého světa. Při vyhodnocování vhodnosti kandidátů hrají roli zejména očekávané platové podmínky a dosavadní pracovní zkušenosti. Uživatelé přitom nejsou povinováni poskytnout reálné jméno nebo jiné osobní informace, podle kterých by se dali identifikovat. 

Aplikace nyní přichází i s funkcí, která pomáhá najít zajímavé pracovní síly v zahraničí – její tvůrci totiž tvrdí, že rozhodující není geografie, ale touha po uplatnění. Uživatelé i tak mohou rozšířit povědomí o příležitostech mimo lokální působiště. 

„MeetFrank vybudovali ohromnou platformu, která podle nás od základů změní způsob hledání práce po celém světě. Zaměstnavatelé získávají nástroj, který jim jednoduše pomůže najít kandidáty bez ohledu na jejich místo působení,“ říká Filip Popovič, investiční partner VC fondu Enern. „O správnosti investice nás přesvědčil také skvělý tým, který za MeetFrank stojí. Věříme, že díky svým schopnostem a nasazení brzy změní proces náboru zaměstnanců po celém světě,“ dodává. Enern je současně významným investorem v projektech Rohlík Tomáše Čupra, Twisto Michala Šmídy, Flatio Radima Rezka, Roihunter Karla Tlusťáka, Footshop Petera Hajdučeka nebo Supernova Jiřího Trečáka.

„Talentovaní lidé jsou ochotní jít za skvělou prací kamkoliv, ale jen v málo případech se naskytne vhodná příležitost. Pracovní nabídky mimo jejich ‚ekosystém‘ se totiž shánějí komplikovaně, a proto lidé s globálním potenciálem často nemají ponětí, jak široké jsou jejich možnosti. I ze strany firem jde o zbytečné ztráty možných talentů, kteří nevědí, jak se k nim dostat,“ řekl CEO MeetFrank Kaarel Holm. „Chceme propojovat lidi a firmy, kteří spolu souzní ve svých pohledech, názorech, hodnotách a aspiracích. Současný pracovní trh je zbytečně limitovaný lokalitou, místo  aby lákal nejlepší talenty,“ pokračuje.

Celková investice do aplikace MeetFrank, která vznikla teprve v roce 2017, s novým přílivem prostředků dosáhla 2,45 milionu eur. Platformu momentálně využívá přes 265 tisíc lidí, nejvíce ve Finsku, v Pobaltí a v Německu. 

Více o ENERNU

Enern, evropský venture kapitálový fond, pomáhá omezenému počtu odvážných zakladatelů budovat významné značky. Enern investuje hlavně napříč evropskými trhy do mladých firem, které pomocí technologií zlepšují a zjednodušují lidem život jak v soukromém, tak i pracovním životě.