Neobanka Bnext proměňuje finanční trh ve Španělsku. V dalším růstu jí pomůže i evropský venture kapitálový fond Enern

Praha 8. září – Španělský fintech startup Bnext získal v investičním kole Series A 25 milionů dolarů, což je doposud největší investice v Series A na tamějším fintech trhu. Mezi investory, kterým dominuje DN Capital, Redalpine a Speedinvest, figuruje také evropský venture kapitálový fond Enern, díky jehož prostředkům se nyní nadějný španělský startup může soustředit na vytyčené cíle: tedy upevnit svou pozici na španělském trhu a proniknout na trh v Latinské Americe.

Bnext, španělská neobanka s mobilní aplikací, právě uzavřela investiční kolo Series A s 25 miliony dolarů na kontě. Kromě trojice hlavních investorů (DN Capital, Redalpine a Speedinvest) se na investici podílela řada dalších jmen (pařížští Founders Future, mexičtí Variv, dále USM a Conexo), mezi nimiž se objevil také český venture kapitálový fond Enern. 

„Bnext posouvá koncept neobanky na další evoluční úroveň a se svou aplikací otevírá přístup k široké škále finančních produktů, které si mohou uživatelé vybrat přímo z mobilního telefonu. Tým tohoto startupu se dokázal za prvních 16 měsíců stát jedničkou mezi španělskými neobankami, v počtu aktivních uživatelů předběhl i takové velikány jako Revolut nebo N26. Rozhodli jsme se jej podpořit i proto, že je nám sympatická odvaha ownerů a fascinují nás neotřelé a nové koncepty, mezi které Bnext bezesporu patří,“ vysvětluje důvod investice Filip Popovic, investiční partner Enernu. Od investice si fond zároveň slibuje posílení působnosti ve Španělsku a v Latinské Americe, kam Bnext podle všeho už brzy úspěšně expanduje. Enern je současně významným investorem v projektech Rohlík Tomáše Čupra, Twisto Michala Šmídy, Flatio Radima Rezka, Roihunter Karla Tlusťáka, Footshop Petera Hajdučeka nebo Supernova Jiřího Trečáka.

Neobanka, která míří do Latinské Ameriky

Startup Bnext, který založili Guillermo Vicandi a Juan Antonio Rullán, poslední rok a půl proměňuje svět španělského bankovnictví. Služba dokáže komunikovat se zákazníky přímo a transparentně prostřednictvím mobilní aplikace na základě jejich individuálních potřeb. Uživatelé Bnextu tak mohou propojit své stávající bankovní účty a pohodlně a flexibilně spravovat své finance kdykoli a kdekoli. Aplikace také poskytuje přístup k celé řadě prověřených finančních a pojišťovacích produktů.

Uživatelská základna se od spuštění aplikace začátkem roku 2018 rozrostla rychleji než kdokoli jiný na trhu. Záhy se stala přední španělskou neobankou, která překročila hranici 300 000 aktivních uživatelů, a dnes přes ni měsíčně protéká přes 100 milionů eur. Bnext nyní plánuje přidat další produkty, vylepšit jednotlivé funkce a jednotlivý IBAN pro každého uživatele. S novými prostředky zároveň hodlá posílit svou pozici na španělském trhu a expandovat do Latinské Ameriky, jako první bude ještě letos Mexiko.

Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s tak skvělou skupinou investorů. Získané prostředky nám umožní upevnit naši vedoucí pozici a ještě urychlit náš růst v naší zemi i mimo ni. Čelíme velké výzvě a jsme z toho nadšení,“ říká Guillermo Vicandi, CEO Bnext.

Více o ENERNU

Enern, evropský venture kapitálový fond, pomáhá omezenému počtu odvážných zakladatelů budovat významné značky. Enern investuje hlavne napříč evropskými trhy do mladých firem, které pomocí technologií zlepšují a zjednodušují lidem život jak v soukromém, tak i pracovním životě.