Samsung varuje před podvodnými nabídkami na internetu

Praha/Bratislava, 12. prosince 2019 Na internetu se v Česku i na Slovensku objevily podvodné stránky, které nabízejí mobilní telefon Samsung Galaxy S10+ za pouhých několik korun (25 Kč, 38 Kč, 1 eur atd.) například jako úhradu poštovného pro zaslání odměny za účast ve spotřebitelském výzkumu. Pro zvýšení důvěryhodností této nabídky se tváří jako stránky významných médií či společností (např. iDnes.cz, iHned.cz, Aktuality.sk, T-Mobile či Samsung) a zneužívají jejich jméno, loga i grafickou identitu, jsou většinou psány lámanou češtinou či slovenštinou a vyžadují zadání osobních údajů
a zaslání platby z účtu. Tyto stránky často mění svojí podobu, samotný obsah nabídky i internetovou adresu a uživatel se na ně může kromě jiného dostat skrz kliknutí na podezřele formulovaný sponzorovaný post na Facebooku, který například informuje o speciální akci Samsungu. Klienti tímto riskují nejenom ztrátu zaslaných peněz, ale také zneužití své identity. 

Společnost Samsung Electronics prohlašuje, že s těmito stránkami a nabídkami nemá nic do činění
a důrazně varuje veřejnost před touto „nabídkou“, zadáváním jakýchkoliv osobních či platebních údajů jejím prostřednictvím či zasílání peněz na účty, vyžadované autory těchto podvodných stránek. Společnost Samsung Electronics doporučuje každému vždy pečlivě zvážit, komu a za jakých okolností poskytne své citlivé údaje a zašle platbu. V případě nejasností ohledně aktivit společnosti Samsung Electronics je možné se obrátit na její bezplatnou non-stop infolinku 800 726 786 (ČR), 0800 726 786 (SR).

Ukázky podvodných stránek: http://bit.ly/podvod-S10 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.