Samsung na veletrhu CES 2020 představil novou řadu herních monitorů Odyssey

Zakřivené monitory G9 a G7 s panelem QLED hráče dokonale vtáhnou do děje díky zakřivení 1000R a špičkovému výkonu

Praha 9. ledna 2020 – Společnost Samsung Electronics, globální lídr na trhu herních monitorů*, na veletrhu CES 2020 představil novou řadu špičkových zakřivených herních monitorů Odyssey. Monitory se dočkaly celé řady důležitých změn, které hráče nepochybně potěší – patří mezi ně například podstatně výraznější zakřivení a vynikající výkon při zobrazování nejrůznějších herních situací. Na český trh budou nové monitory uvedeny v průběhu prvního pololetí tohoto roku. Lokální cena ještě nebyla stanovena. 

Novou řadu tvoří dva modely, G9 s mimořádně velkou úhlopříčkou 49 palců (124 cm) a G7 ve verzích s 32“ a 27” (81 a 69 cm). Oba se od svých předchůdců výrazně liší a hráči si s nimi mohou vychutnat ještě intenzivnější zážitky než dřív. Základem je neobvykle výrazné zakřivení – hodnota 1000R se ještě u žádných monitorů nevyskytla – a vynikající obraz díky technologii QLED. 

O výtečném výkonu nových monitorů svědčí i verdikt přední mezinárodní organizace TÜV Rheinland, která ocenila jedinečný zakřivený displej 1000R certifikátem Eye Comfort. Hráčům nepochybně přijde vhod krátká odezva 1 ms a technologie RapidCurve™ s obnovovací frekvencí 240 Hz – ocitnou se tak přímo v centru akce. Nové herní monitory Samsung jsou kompatibilní se systémy NVIDIA G-SYNC** a Adaptive Sync na DP1.4. Oba také na první pohled zaujmou přepracovaným designem. 

„Nové modely Odyssey jsou důkazem, že to Samsung myslí s inovacemi opravdu vážně, co se týče špičkové technologie i originálního designu. Hráči tak mohou dosahovat výrazně lepších výsledků,“ prohlásil Seog-gi Kim, výkonný viceprezident divize zobrazovacích zřízení ve společnosti Samsung Electronics. „Aktuální řada zakřivených herních monitorů dostala úplně novou tvář a uživatelé se díky ní mohou těšit, že je akce zcela pohltí.“ 

To je při hraní na vyšší úrovni velmi důležité, stejně jako rychlost. Nové monitory v tomto ohledu splní i náročné požadavky díky výbornému překreslení pohybu a okamžité odezvě, ale také díky tomu, že výrazně omezují vliv rušivého okolí na hráče. Ti se tak mohou soustředit jen a jen na své herní výkony. 

G9, 49“ (124 cm): Hraní, které vás pohltí 

Samsung G9 je první herní monitor na světě s rozlišením Dual Quad High-Definition (DQHD; 5120 x 1440 bodů), obnovovací frekvencí 240 Hz, odezvou 1 ms, poměrem stran 32:9, hlubokým zakřivením 1000R a jasem 1000 cd/m2. Díky technologii Quantum dot a panelu HDR1000 VA jsou barvy živé jako v reálném světě. Rychlá odezva a obnovovací frekvence společně s nebývale výrazným zakřivením eliminuje prodlevu i rušivé vlivy, obraz je výborný a pohyb plynují i v nejdůležitějších okamžicích, kdy zlomek vteřiny znamená rozdíl mezi výhrou a prohrou. 

G9 zaujme i zbrusu novým designem s lesklým bílým povrchem a futuristickým světélkováním v 52 barvách s pěti světelnými efekty. Díky nim a celému designu vyniká v jakékoli konkurenci a skvěle se hodí ke každému počítači. 

G7, 32” a 27” (81 a 69 cm): Nový herní zážitek

Hráči nepochybně ocení, že menší typ G7 s úhlopříčkou 32 a 27 palců nabízí stejnou obnovovací frekvenci a odezvu, totožné zakřivení displeje a celkově stejný výkon. Má rozlišení 2560 x 1440 bodů neboli Quad-High Definition (QHD), poměr stran 16:9 a panel HDR600 VA s jasem 600 cd/m2. Kromě toho se hráči mohou těšit na displej typu QLED s technologií Quantum dot, což znamená bohatou paletu přesně zobrazených barev a jasný obraz i za slunečného dne. 

Také G7 se pyšní úplně novým designem s elegantním matným černým povrchem a zadním světlem, které může při hraní zůstat stabilní, měnit barvy podle přání hráče nebo se úplně ztlumit. Dynamickými tvary a podsvícením se vyznačuje i přední rámeček monitoru. 

Chcete-li si prohlédnout monitory G9 a G7 na vlastní oči, navštivte expozici Samsungu na veletrhu CES v centrální hale (stánek #15006) ve dnech 7. – 10. ledna. Další informace o herních monitorech Samsung najdete na adrese https://displaysolutions.samsung.com/monitor/odyssey.

Fotografie nové řady herních monitorů Samsung Odyssey v tiskové kvalitě si můžete stáhnout zde.

* Zdroj: IDC Worldwide Quarterly Gaming Tracker, data ze 3. čtvrtletí 2019 

** Poznámka: Kompatibilita G-SYNC pro modely G9 a G7 se v současnosti ověřuje

# # #

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými průlomovými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, systémů LSI, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.