Pomáháme s Providentem – 17 dobrovolnických dní a 12 sbírek

V roce 2019 vybralo 870 zaměstnanců ve 12 sbírkách 223 180 Kč 

Praha 20. 1. 2020 V průběhu loňského roku se zaměstnanci Providentu zapojili do 17 dobrovolnických dní po celé republice a ve 12 sbírkách mezi s sebou vybrali 223 180 Kč. 

Každý zaměstnanec Providentu včetně nejvyšších manažerů má dva placené dny ročně pro dobrovolnou práci ve prospěch neziskového sektoru. Dobrovolnictví je velmi významnou součástí firemní kultury a podílí se na něm 64 % zaměstnanců. V loňském roce za nimi stojí 1 232 odpracovaných dobrovolnických hodin v pracovní době a dalších 235 hodin ve volném čase. Pomáhají v dětských domovech, na základních školách, v domovech seniorů nebo nemocnicích.

Kromě fyzické účasti na dobrovolnických dnech mezi sebou také zaměstnanci vybírají finanční prostředky na nejrůznější projekty „V roce 2019 jsme pořádali 12 sbírek různého typu (finanční sbírky, charitativní běh, pečení, bazar, sbírky šatstva nebo vysloužilých mobilů). 870 našich zaměstnanců a obchodních zástupců přispělo 223 180 Kč a já jsem za to na ně velmi hrdý,“ dodává Viktor Boczán, generální ředitel Providentu. Z podpořených projektů zmíníme např. kočárek pro Elišku Štěpánku z Horního Benešova, pravidelná pomoc ZS Ružinovská nebo Dětskému domovu Trnová.     

O společnosti Provident Financial 

Společnost Provident Financial s.r.o. působí na českém trhu již 20 let a od vstupu na trh poskytla úvěr už miliónu klientů. Za transparentních podmínek nabízí hotovostní i bezhotovostní půjčky, které jsou bezúčelové, bez ručitele a bez skrytých poplatků. V České republice zajišťuje zázemí společnosti 600 zaměstnanců a na 1200 obchodních zástupců. Provident je členem České leasingové a finanční asociace. Díky jasným a férovým smluvním podmínkám se Provident Financial umístil mezi nejlepšími finančními institucemi v Indexu odpovědného úvěrování od neziskové organizace Člověk v tísni. 

www.provident.cz

Mezinárodní skupina International Personal Finance (IPF), mateřská společnost českého Providentu, vznikla v roce 2007 oddělením od britské společnosti Provident Financial plc. Ta působí ve Velké Británii již od roku 1880. IPF pod obchodním označením Provident v současnosti působí v 11 zemích světa: v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Finsku, Španělsku, Austrálii a v Mexiku. Prostřednictvím své sítě 30 000 obchodních zástupců poskytuje služby 2,5 milionům zákazníků a zaměstnává na 6 000 lidí. IPF je kotována na londýnské burze cenných papírů od svého vzniku (IPF.L). www.ipfin.co.uk