Nokia 2.3 s funkcemi nabitým fotoaparátem vstupuje na český trh

Praha, 28. ledna 2020 – Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, oznámila dostupnost modelu Nokia 2.3 na českém trhu. Nokia 2.3 nabídne funkcemi nabitý fotoaparát s AI, který pomůže uživatelům zachytit ty nejlepší snímky, velký 6.2“ HD+ displej a dvoudenní výdrž na jedno nabití. Telefon se navíc brzy dočká aktualizace na nejnovější operační systém Android 10.

Nokia 2.3 nabízí dvojitý fotoaparát (13/2 MP) s funkcí „Recommended Shot“, což je zbrusu nová funkce telefonů Nokia, která má za cíl vybrat ten nejlepší zachycený snímek. Ať už jde o salto vzad, rodinný portrét nebo rozhodující gól, nová funkce automaticky zachytí alternativní snímky před a po stisknutí spouště a poté vybere nejlepší snímek. Díky pokročilému AI pak mohou uživatelé zachytit skvělé portrétní fotografie s různými bokeh efekty a fotografie ve zhoršených světelných podmínkách. 

Dlouhotrvající a pohlcující zábava

Nokia 2.3 s pomocí funkce Adaptive Battery a využití AI nabídne dvoudenní výdrž na jedno nabití. Zařízení se naučí zvyklostem během používání telefonu a následně se postará o delší výdrž například pro sledování oblíbených seriálů a filmů. O pohlcující zážitek při sledování se postará velká 6,2“ obrazovka s HD+ rozlišením. 

Elegantní design pro každodenní použití

S odkazem na svůj skandinávský původ je Nokia 2.3 navržena tak, aby vypadala skvěle a zároveň vydržela nástrahy běžného dne. Díky zadnímu krytu s 3D nano texturou skvěle padne do ruky a také oslní svým vzhledem. O dostatečnou pevnost konstrukce se pak postará hlinkový rámeček telefonu. 

Fanoušci se mohou těšit také z dedikovaného tlačítka pro Google asistenta a biometrické odemykání zařízení pomocí rozpoznání tváře.

Zážitek, který je stále lepší a lepší

Nokia 2.3 je připravena na nejnovější Android 10 a přinese také pravidelné bezpečnostní aktualizace po dobu tří let a hlavní aktualizace systému po dobu dvou let. Zákaznicí se s aktualizací operačního systému na Android 10 mohou těšit na nové funkce jako je tmavý režim, pokročilé funkce pro soukromí a mnoho dalšího. 

Cena a dostupnost

Nokia 2.3 bude dostupná u vybraných prodejců ve variantě s 2GB RAM a 23GB úložištěm za doporučenou cenu 2999 Kč. Dostupná bude v barevném provedení Charcoal.

O HMD Global

HMD Global Oy se sídlem v Espoo ve Finsku je novým domovem telefonů a tabletů Nokia. HMD vytváří a distribuuje celou řadu chytrých i obyčejných telefonů zaměřených na široké spektrum zákazníků v mnoha cenových hladinách. HMD je díky svému závazku pro rozvoj inovací exkluzivním licenčním partnerem značky Nokia v oblasti mobilních telefonů a tabletů. Nokia je registrovanou ochrannou známkou společnosti Nokia Corporation. Více informací naleznete na www.hmdglobal.com. Nokia je registrovanou značkou společnosti Nokia Corporation. Android, Google a další značky jsou registrovanou značkou společnosti Google Inc. Qualcomm a Snapdragon jsou ochrannými známkami Qualcomm Incorporated registrovanými ve Spojených státech a dalších zemích. Qualcomm Snapdragon je produktem Qualcomm Technologies, Inc.