Skácalová a Splavec z AMI jmenováni Directory

Přední tuzemská PR agentura AMI Communications od ledna povýšila dva své Managery na Account Directory. Na novou pozici postoupila Tereza Skácalová, která se svým týmem pečuje o klienty ze segmentu financí a služeb. V průmyslovém týmu pak na Directora povýšil Jakub Splavec, který zajišťuje komunikaci klientům z oblasti infrastruktury, developmentu a lehké výroby.

Tereza Skácalová během svého pětiletého působení v AMI pracovala zejména pro klienty z oblasti financí, bankovnictví, veřejné sféry a služeb. V portfoliu pečovala například o Raiffeisenbank, KPMG, vzdělávací projekt Čtení pomáhá, startupy myTimi a Feedyou. Nyní se svým týmem zajišťuje dlouhodobou korporátní i produktovou komunikaci Stavební spořitelny České spořitelny (Buřinka), Sberbank, Provident Financial, EOS KSI a Asociaci horských středisek. 

Před příchodem do AMI sbírala zkušenosti převážně v zahraničí na českých zastoupeních v Bruselu či Istanbulu. Tereza vystudovala politologii a evropská studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Ve volném čase ráda sportuje a cestuje do turisty zapomenutých zemí, kde se nedomluví anglicky.

Jakub Splavec působí v AMI od roku 2017, historicky pečoval například o klienty Liberty Ostrava, CGN nebo Škoda Transportation. Od ledna letošního roku vede tým zabývající se klienty z oblasti investic, infrastruktury, developmentu a lehké výroby, jako jsou Accolade, Residomo, Letiště Brno nebo O-I Czech Republic. V PR se pohybuje více než 6 let, před AMI se věnoval především projektům z oblasti ekonomiky, energetiky a financí. Specializuje se na interní a krizovou komunikaci, kterou také blokově přednáší na MUNI a na VŠE.

Jakub absolvoval Univerzitu Karlovu v Praze. Ve volném čase se věnuje byznysové a komunikační podpoře projektů v Impact Hubu v Praze a Brně. V srdci má především projekt Skate World Better, který si klade za cíl podpořit rozvoj občanské společnosti v Maputu, hlavním městě Mozambiku. Mezi jeho velké koníčky patří curling, kterému se věnuje jako hráč i trenér.