Nákup správného odolného mobilního zařízení je klíčem k produktivitě a efektivitě pracovníků v terénu

Nejnovější zpráva „Time to do More“ společnosti Panasonic pomáhá nákupčím mobilních výpočetních zařízení vybrat to nejlepší zařízení pro jejich mobilní pracovní síly.

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA. 10. února 2020 – Společnost Panasonic vydala zprávu Time to do More, jejímž cílem je pomoci nákupčím IT vybavení vybrat mobilní počítačová zařízení, která zvýší výkonnost a efektivitu pracovníků v terénu.

„Neexistuje jedno mobilní zařízení, které by vyhovovalo všem terénním pracovníkům,“ říká Jan Kaempfer, generální manažer marketingu divize Mobile Solutions Business Division – Europe. „Mobilních pracovních pozic je nepřeberné množství. Terénní pracovníci musí plnit širokou škálu úkolů v rozmanitých a náročných podmínkách. Aby měli zaměstnanci v terénu čas odvádět svou práci, potřebují mobilní zařízení, která splní jejich potřeby a nabídnou jim ergonomický a funkční design.“

Zpráva identifikuje jednotlivé prvky, které musí nákupčí mobilních zařízení vzít v úvahu při specifikaci řešení s cílem poskytnout pracovníkům více času ke skutečné práci. Mezi tyto oblasti patří:

Spolehlivost

Podle informací z oboru lze dedukovat, že míra selhání zařízení je 18 %. Náklady na odstávku a opravy činí v průměru 2 800 EUR na jedno zařízení, což znamená, že spolehlivost je klíčovým ukazatelem výkonnosti.

Integrované aplikace

Jak integrované aplikace, jako například čtečky čárových kódů a termokamery, zvyšují produktivitu.

Obrazovky čitelné za denního světla

Jak výběr správné obrazovky, která je čitelná i pod ostrým sluncem, může zkrátit dobu čtení až o 25 %.

Ergonomický design

Jak specializovaný design zvyšuje produktivitu. Tlačítka pro aktivaci skeneru po obou stranách zařízení mohou zvýšit efektivitu až o 13 %.

Zpráva také uvádí užitečné příklady z evropské praxe, ze kterých je zřejmé, jak společnosti z různých oborů využívají odolná mobilní výpočetní zařízení ke zvýšení produktivity a efektivity.

„Tato zpráva pomůže nákupčím mobilních zařízení zaměřit se na potřebnou ergonomii, design, funkčnost a podporu s cílem zakoupit takové zařízení, které potáhne s terénními pracovníky za jeden provaz,“ řekl Kaempfer. „Zařízení, které je intuitivní, rychlé, efektivní a dlouhodobě funkční ušetří pracovníkům čas a umožní jim zaměřit se na věci, které jsou důležité. Více času přemýšlet, inovovat, učit se, školit, tvořit a v neposlední řadě také více času na rodinu a přátele.“

Další informace jsou dostupné zde: https://toughbook.panasonic.eu/time-to-do-more

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)
PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global