Rolovací TV, zvuk přímo obrazovky a dva miliony stmívacích zón

Únor 2020- Hisense odhalil na nejvýznamnějším veletrhu spotřební elektroniky CES v americkém Las Vegas nejnovější průlomové technologie pro laserové televizory v oblasti obrazu, zvuku a formy. Představil i největší Dual Cell TV na světě.

Budoucnost ultra velkých TV patří laseru

Laserový televizor představuje kombinaci projekčního systému s velmi krátkou vzdáleností a klasického „televizního“ základu, včetně tunerů, konektorů a systému reproduktorů. Skládá ze tří částí: televizní konzole – tedy projekční televizní části, projekčního plátna v pevném rámu a externího bezdrátového subwooferu pracujícího přes Bluetooth. Na rozdíl od klasického projektoru může být umístěn velmi blízko stěny, na kterou je obraz promítán. Instalace je tak daleko jednodušší a oproti největším LCD TV nevyžaduje náročnou montáž nebo stavební úpravy. Televizor navíc nezáří do očí, a je proto šetrnější ke zraku i při sledování z doporučené vzdálenosti 4 m, oproti 9 m u konvenční TV obdobné velikosti. Zážitek ze sledování je tak mnohem silnější.

„Hisense sází v ultra velkých obrazovkách nad 65 palců, tedy nad 165 cm, na laserovou TV. Pro lidské oko totiž představuje přirozenější způsob zobrazování, proto je sledování obrazu pohodlnější
a neunavuje. Barvy jsou přirozené, čisté, s vysokou nasyceností. Díky 14 reproduktorům včetně ručně vyrobeného bezdrátového subwooferu je i zvukový zážitek dokonalý jako v kině. Proti stejně velkým LCD televizorům má však laserová TV poloviční spotřebu elektrické energie. Výhodnější je i cena,“ říká Matej Hušták, marketingový manažer Hisense pro ČR a SR. 

První prototyp laserového televizoru na světě představila společnost Hisense na veletrhu CES v roce 2012. Od té doby si získává laserová TV stále větší pozornost jak na veletrhu samotném, tak i na skutečném trhu, zejména v Číně a Spojených státech.  Laserové televizory Hisense jsou k mání na objednávku i u nás – např. model H80LSA má úhlopříčku 80 palců, tedy 211 cm, a doporučená cena je 79 900 Kč.

Novinky v obrazu a zvuku

Hisense na veletrhu představil tři stěžejní inovace laserové TV. Technologii TriChroma, která dokáže jako první pokrýt 90 % barevného spektra viditelného lidským okem, a v současnosti představuje v kategorii velkých TV absolutně nejvyšší standard. Stejně přelomová je i bionická ozvučovací technologie Screen Sound, kdy zvuk vychází přímo z obrazovky – každý palec obrazovky je vlastně samostatnou, nezávisle ozvučenou jednotkou. Výsledkem je jasný, dynamický zvuk a dokonalý divácký prožitek. 

Rolovací TV

Třetí převratnou novinkou u laserových TV je samovysouvací a natáčecí obrazovka – televizor se tak objeví jen tehdy, když jej chcete sledovat. Pak se zase schová do konzole, aby v domácnosti opticky nerušil. Začne se prodávat už letos v Austrálii.

Dual Cell TV

Hisense na veletrhu představil i první 98palcový televizor XD9G Dual Cell na světě. Jde o první komerční televizor s patentovanou technologií ULED XD a současně největší televizor v dané kategorii. 

Technologie Dual Cell TV, zjednodušeně řečeno, kombinuje dvě různé LCD matrice, aby dosáhla co největšího kontrastu a jasu barev, a současně stmíváním příslušných diod prohloubila černou. Procesor nejprve rozdělí obrázek na informace o barvě a odstínech šedé. Přední panel zpracovává barvy. Naproti tomu zadní monochromatický panel zpracovává pouze informace o jasu a eliminuje nežádoucí únik světla do tmavých částí obrazu. 

Dual Cell TV a dva miliony stmívacích zón

„Např. u televizorů XD9G s úhlopříčkou 65 palců je zadní panel osazen dvěma miliony individuálně nastavitelných stmívacích zón – na čtyři pixely obrazu 4K obrazovky připadá jedna nezávisle ovládaná stmívací zóna. Hisense tak posouvá hranice i v kategorii LCD televizorů a nabízí dokonalý obraz s vysokým jasem, realistickými barvami a značným pozorovacím úhlem. Navíc, oproti OLED televizorům, nedochází u Dual Cell TV k blednutí barev, ani tzv. vypalování obrazu. Vidíme proto v této technologii značný potenciál, a modely OLED z tohoto důvodu v budoucnu v naší nabídce nenajdete,“ doplňuje Matej Hušták. Dual Cell TV bude přicházet nejprve na světové trhy.

Hisense H65U8B – dostupný 4K ultra HD televizor z Plzně se 17 patenty

Ultra tenký chytrý televizor s patentovanou technologií ULED a nezávislým stmíváním 16 zón obrazovky nabízí brilantní obraz. Doplňuje jej zážitek z prostorového zvuku, který generuje výkonná vestavěná reprosoustava s technologii DOLBY ATMOS®. Rychlá a uživatelsky jednoduchá platforma VIDA U umožňuje využívat velké množství předinstalovaných aplikací včetně českých (VOYO, Filmbox Live, Lepší.TV, SLEDOVÁNÍ TV, Stream.cz ad.). Systém lze ovládat telefonem a je připravený pro ovládání hlasem a použití hlasového asistenta Amazon Alexa (ten prozatím u nás není dostupný). Funguje v novém vysílacím standardu pozemního vysílání (nese označení „DVB-T2 ověřeno“).
Stojí 25 990 Kč.

O společnosti:

Skupina Hisense je předním celosvětově působícím výrobcem inovativního sortimentu technologických produktů, které výrazně zasahují do mnoha oborů spotřební elektroniky – konkrétně domácích spotřebičů, klimatizací, mobilních komunikačních zařízení nebo řešení pro infrastrukturu
a zdravotnictví. Tato státem vlastněná čínská společnost s veřejně obchodovanými dceřinými společnostmi zaměstnává více než 80 000 pracovníků téměř po celé planetě. Působí prostřednictvím 54 zámořských obchodních společností, 12 výzkumných center a 14 výrobních závodů (včetně dvou v ČR) ve více než 130 zemích. 

V roce 2018 se společnost Hisense stala 100% vlastníkem skupiny Gorenje. Tato akvizice dále posílila pozici Hisense na evropských trzích, a také přinesla řadu synergií ve vývoji a výrobě, provozní efektivitě a distribuci. 

V České republice je společnost Hisense zastoupena od roku 2015, kdy byla otevřena továrna na výrobu plochých televizorů v Plzni.  Postavení si postupně buduje nejen v segmentu  televizorů s uhlopříčkou od 32″ až do 100″, vybavených patentovanou technologii ULED a všemi typy tunerů, ale i chladniček, praček a klimatizací. V dubnu roku 2019 přebrala společnost Gorenje spol s.r.o. prodejní
a marketingové aktivity značky Hisense v České a Slovenské republice s cílem rozšířit okruh distribučních partnerů a využít synergii v marketingu a logistice. 

Více informací: www.hisense.czglobal.hisense.com/