OnRobot představuje nové produkty: uchopovače Gecko SP a VGC10

PRAHA, 20. února 2020 – Společnost OnRobot, vedoucí poskytovatel inovativních koncových nástrojů pro kolaborativní roboty, uvedla na trh dva nové produkty: adhezivní uchopovač Gecko Single Pad (SP) a podtlakový uchopovač VGC10. Oba dva koncové nástroje, které vycházejí z již existujících větších modelů, jsou určeny především do menších a stísněnějších výrobních prostor.

OnRobot Gecko SP je kompaktní verze inovativního uchopovače Gecko, který využívá efekt van der Waalsových sil, avšak s menším půdorysem pro práci ve stísněných prostorech. Uchopovač Gecko SP je dostupný ve třech velikostech – SP1, SP3 a SP5 – podle nosnosti v kilogramech. Je schopen uzvednout ploché, hladké, lesklé a perforované objekty. Vzhledem k tomu, že nezanechává žádné otisky na jejich povrchu, firmy mohou z výrobního procesu vynechat fázi čištění, což šetří čas a zvyšuje výkon výrobní linky. Mezi předměty, se kterými dokáže manipulovat, patří i perforované součásti jako tištěné spoje, hliníkové mřížky či hlavová těsnění, jež nelze uchopit podtlakovými uchopovači. 

Hlavní vlastnosti Gecko SP:

 • Kompaktní, lehký a flexibilní
 • Dostupný v nosnostech 1 kg, 3 kg a 5kg 
 • Žádné externí elektrické vedení či přívod vzduchu 
 • Žádné či minimální požadavky na programování
 • Žádné otisky od úchopu na lesklém povrchu
 • Spolehlivý úchop perforovaných předmětů

OnRobot VGC10 je postaven na oceňovaném vakuovém uchopovači VG10, přičemž model VGC10 je menší a lehčí. Nabízí stejnou nosnost až 15 kg a je proto ideální do stísněných prostředí či na menší robotická ramena. Se svými kompaktními rozměry a centrálním vzduchovým kanálem dokáže VGC10 uchopit a přemístit malé či komplikovaně tvarované produkty nebo snadno dosáhnout do úzkých mezer či otvorů. Zároveň lze použít k manipulaci s těžkými deskami z kovu či skla. Dva nezávisle řízené vzduchové kanály umožňují zákazníkům využít VGC10 jako duální uchopovač, který ve stejný okamžik uchopí jeden a pustí druhý předmět, nebo jako společný kanál pro výkonnější úchop.

Hlavní vlastnosti VGC10:

 • Kompaktní, lehký a výkonný
 • Vyměnitelná, nastavitelná ramena
 • Konfigurovatelné přísavky
 • 15kg nosnost při vlastní hmotnosti 0,814 kg 
 • Půdorys: 100mm x 100mm 
 • 2 nezávislé vzduchové kanály pro duální úchop
 • Zabudovaná elektrická pumpa
 • Bez potřeby externího přívodu vzduchu

Díky plně integrovaném softwaru postavenému na nedávno uvedené platformě One System Solution mohou zákazníci oba uchopovače velmi snadno a rychle nasadit a zprovoznit na rameni jakéhokoliv hlavního dodavatele kolaborativních a lehkých průmyslových robotů na trhu. Spolu s  možností rychlého přenastavení na novou aplikaci tak poskytují maximální flexibilitu a schopnost promptně reagovat na požadavky zákazníků.

„Naše unikátní technologie Gecko dokáže automatizovat procesy, které žádný jiný uchopovač nedokáže, a uvedením kompaktnějšího modelu rozšiřujeme dostupnost této technologie většímu počtu zákazníků a pro ještě více aplikací,“ řekl Enrico Krog Iversen, CEO společnosti OnRobot. „Stejně tak jsme vyslyšeli poptávku našich zákazníků i v případě podtlakových uchopovačů po kompaktnějších a konfigurovatelnějších verzích.”

O společnosti OnRobot

Dánská společnost OnRobot byla založena v roce 2015. V roce 2018 se spojila s firmami Perception Robotics a OptoForce a následně uskutečnila akvizici firmy Purple Robotics. V dubnu 2019 získala akvizicí také společnost Blue Workforce. Produktové portfolio OnRobot v současné době představuje široký sortiment koncových nástrojů na robotická ramena včetně elektrických uchopovačů, senzorů, vakuového uchopovače, oceňovaným uchopovačem Gecko a měničů nástrojů. Tuto širokou nabídku nabízí firma za účelem rychlejší a jednodušší automatizace aplikací, jako je balení, kontrola kvality, manipulace, obsluha strojů, montáž a svařování. V následujících letech společnost plánuje růst prostřednictvím dalších akvizic. Vedle své centrály v dánské Odense má nyní také pobočky v Dallasu, Soestu (Německo), Barceloně, Varšavě, Šanghaji, Tokiu, Anyangu, Singapuru a Budapešti.   V České republice jsou produkty OnRobot dodávány partnerskými společnostmi AMTECH, DREAMland, EPO MACHINERY, EXACTEC, Petr Kovanda a Rob4Job s.r.o. Pro více informací navštivte: http://www.onrobot.com.