Společnost Up Česká republika podpořila osoby s nemocí ALS

Na péči o pacienty s ALS přispěla firma částkou 125 tisíc korun, pomohou i zaměstnanci

Společnost Up Česká republika v rámci svých CSR aktivit podpořila organizaci ALSA grantem ve výši přes 125 tisíc korun. ALSA je jedinou organizací v České republice, která se zabývá podporou lidí s onemocněním ALS neboli amyotrofickou laterální sklerózou. Jde o zákeřné nevyléčitelné onemocnění, při kterém pacienti postupně přicházejí o veškerý pohyb svalů. V nedávné minulosti mu podlehl například britský astrofyzik Stephen Hawking. 

Finanční podpora bude směřována do projektu „Mobilní multidisciplinární tým pro pacienty s ALS“. Úkolem speciálně vyškoleného týmu bude komunikace s lidmi s ALS a jejich rodinami, poskytování informací, spojení s lékaři či navrhování rehabilitačních postupů a další forma podpory. Vše bude probíhat na území bydliště nemocného ve spolupráci s organizacemi poskytujícími zdravotní, sociální a jinou péči.

Vedle finanční podpory plánuje společnost podpořit aktivity organizace ALSA i zapojením vlastních zaměstnanců v rámci firemního dobrovolnictví. „Pevně věřím, že i naše podpora může pomoci lidem s ALS žít kvalitnějším životem,“ říká Veronika Šatánková, CSR manažerka společnosti Up Česká republika. 

Organizace ALSA se zároveň zařadila k dalším třem organizacím, se kterými společnost Up Česká republika dlouhodobě spolupracuje, a nejen finančně je podporuje. Jsou jimi organizace Dejme dětem šanci, Rosa a Cesta domů. 

Kromě dlouhodobé podpory těchto organizací se společnost Up Česká republika se značnou spoluúčastí svých zaměstnanců pravidelně zapojuje do dalších charitativních projektů, jako jsou například materiální sbírky na pomoc onkologicky nemocných pacientů, podpora autismu v rámci celosvětové kampaně Light it blue, účast na charitativním Nočním běhu pro Světlušku a dalších. 

V květnu loňského roku se společnost na půdě Poslanecké sněmovny také připojila k signatářům
tzv. Charty diverzity, a potvrdila tak svou vůli nadále rozvíjet všeobecně tolerantní pracovní prostředí bez ohledu na věk, vyznání, pohlaví, sexuální orientaci či zdravotní stav. 

Up Česká republika s.r.o., která zahájila své působení na českém trhu v roce 1995 pod názvem
Le Chèque Déjeuner, je součástí mezinárodní skupiny Up, která dnes působí v 29 zemích celého světa. Up ČR se specializuje na zaměstnanecké benefity, ale nabízí rovněž inovativní řešení v oblasti marketingu a strategického rozvoje firem. Schopnost analyzovat aktuální situaci klientů a navrhovat a uvádět do praxe efektivní benefitní systémy a věrnostní programy, řadí společnost Up ČR k lídrům trhu určujícím trend v této oblasti. Více informací o společnosti na www.upcz.cz.