OnRobot uvádí tříprstý uchopovač se širokým rozpětím pro manipulaci s válcovými objekty

OnRobot 3FG15 vyniká vysokou nosností a přesností v aplikacích obsluhy strojů


PRAHA, 27. února 2020 – Společnost OnRobot, vedoucí poskytovatel kompletní řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, představila OnRobot 3FG15, kompaktní elektrický tříprstý uchopovač se širokým rozpětím prstů. Nový koncový nástroj usnadňuje manipulaci s válcovými součástmi, je snadno nastavitelný a programovatelný, a poskytuje značnou flexibilitu při práci s objekty různých velikostí.

„Náš nový tříprstý uchopovač 3FG15 byl navržen jako odpověď na stávající pneumatické tříprsté nástroje, které jsou rozměrné a mají omezenou flexibilitu,“ řekl Enrico Krog Iversen, CEO společnosti OnRobot. „S našimi produkty RG2 a RG6 jsme dlouho určovali trendy v oblasti elektrických paralelních uchopovačů a s tříprstým nástrojem vstupujeme na nový trh a do sféry nového typu aplikací. Jejich uživatelům chceme poskytnout rychlejší nasazení a přesnější a spolehlivější manipulaci na výrobní lince.”

Maximální rozpětí uchopovače 3FG15 je 150 mm, díky čemuž zvládne podporu více procesů. Inovativní tříprstá konstrukce s maximálním zatížením až 15 kg poskytuje silný a stabilní úchop, jak interní tak externí, což nabízí řadu flexibilních možností. Uchopovač, který je ideální především pro úkoly obsluhy CNC strojů, automaticky centruje objekty a tím dosahuje maximální stability úchopu a přesnosti vkládání do CNC stroje. Se silou úchopu v rozmezí 20 – 250 N překonává svým rozsahem možnosti jiných prstových uchopovačů.

3FG15 je rovněž užitečný v aplikacích balení a paletování a je kompatibilní s jakýmkoliv kolaborativním či lehkým průmyslovým robotem na trhu – díky nedávno uvedené a oceňované platformě One System od OnRobot. Tato platforma poskytuje unifikované mechanické a elektrické rozhraní mezi robotickým ramenem a koncovým nástrojem OnRobot.

Hlavní vlastnosti 3FG15:

  • Přesný, spolehlivý úchop s automatickým centrováním
  • Rozpětí pro objekty od 20 mm do 150 mm
  • Interní i externí úchop
  • 15kg nosnost
  • Hmotnost 1,15 kg, síla úchopu 20 – 250 N
  • Rychlé a flexibilní nasazení

Video a fotografie produktu ke stažení zde

O společnosti OnRobot

Dánská společnost OnRobot byla založena v roce 2015. V roce 2018 se spojila s firmami Perception Robotics a OptoForce a následně uskutečnila akvizici firmy Purple Robotics. V dubnu 2019 získala akvizicí také společnost Blue Workforce. Produktové portfolio OnRobot v současné době představuje široký sortiment koncových nástrojů na robotická ramena včetně elektrických uchopovačů, senzorů, vakuového uchopovače, oceňovaným uchopovačem Gecko a měničů nástrojů. Tuto širokou nabídku nabízí firma za účelem rychlejší a jednodušší automatizace aplikací, jako je balení, kontrola kvality, manipulace, obsluha strojů, montáž a svařování. V následujících letech společnost plánuje růst prostřednictvím dalších akvizic. Vedle své centrály v dánské Odense má nyní také pobočky v Dallasu, Soestu (Německo), Barceloně, Varšavě, Šanghaji, Tokiu, Anyangu, Singapuru a Budapešti.   V České republice jsou produkty OnRobot dodávány partnerskými společnostmi AMTECH, DREAMland, EPO MACHINERY, EXACTEC, Petr Kovanda a Rob4Job s.r.o. Pro více informací navštivte: http://www.onrobot.com.