Ackee slaví 7 let růstu a rekordní obrat

Praha, 27. února 2020 – Sedmý rok prý bývá kritický, pro karlínské vývojáře byl však rok 2019 mimořádně úspěšný: Na konto si připsali prestižní zakázku pro Německý spolkový sněm, LiveSport, Volkswagen nebo CME, výrazně zvýšili obrat i počet lidí v týmu. “Sedm let nepřetržitého růstu není jen tak, ale zůstáváme nohama pevně na zemi,” shrnuje CEO Ackee Martin Půlpitel uplynulý rok a poodhaluje plány do budoucna.

Celkový obrat společnosti, která se zabývá vývojem a designem náročných mobilních a webových aplikací, v roce 2019 vzrostl o 50 % na 75 mil. Kč. Výrazně se rozrostl také její interní tým, který nyní čítá více než 60 lidí. “Díky naší dlouhodobé strategii a důrazu na kvalitu se nám podařilo vybudovat úspěšnou IT agenturu, která stabilně roste, a to bez jediné investice,” říká CEO Ackee Martin Půlpitel. V tomto roce plánuje dosáhnout obratu ve výši 100 mil. Kč.

V roce 2019 firma kromě posilování dlouhodobých vztahů se stávajícími zákazníky rozšířila své portfolio o další významné klienty. Mezi ty se řadí Německý spolkový sněm, ŠKODA AUTO DigiLab, Volkswagen WeShare, Livesport, nebo Světový fond na ochranu přírody (WWF). Zároveň se firma věnovala rozvoji svých vlastních produktů, kam patří například eventová aplikace App4Event, a hned několika neziskovým projektům. K 30. výročí sametové revoluce například vytvořila aplikaci, díky které lidé mohli dění 17. listopadu 1989 sledovat v přímém přenosu.

V rámci své dlouhodobé strategie se česká firma s jedinečnou firemní kulturou soustředila také na nábor lidí a rozvoj středního managementu postaveném na zkušených team leaderech. Ti se vedle vedení svých týmů přímo podílejí na řízení firmy a předávají nově příchozím firemní hodnoty. Analýza ročních hodnocení a pololetních průzkumů spokojenosti zaměstnanců Ackee v roce 2019 ukázala nejlepší výsledky v historii: lidé zde oceňují výjimečně přátelskou atmosféru, profesionální přístup kolegů i možnost podílet se na atraktivních projektech.

V následujícím roce plánuje Ackee nadále investovat do lidí, nových kancelářských prostor, zahraniční expanze i budování nového produktu. Konkrétnější však CEO Ackee Martin Půlpitel zatím být nechce: Vsadili jsme na služby s vysokou přidanou hodnotou, které nejsou a nemohou být levné. Kvalita, dlouhodobé a férové vztahy s klienty pro nás však zůstávají prioritou. Nyní bychom rádi zúročili naše know-how z budování firmy od nuly k efektivní a velice výkonné společnosti.”

Podrobnější informace naleznete ve Zprávě o stavu Ackee 2019.

O společnosti

Firma Ackee byla založena v roce 2012 absolventy ČVUT v Praze. Na trh prorazila vlastní aplikací App4Fest, kterou dnes používají desítky českých i zahraničních festivalů. Mezi referenční klienty Ackee patří například ŠKODA AUTO, Audi AG, Volkswagen, Equa bank, Ethereum Foundation a Německý spolkový sněm (Deutscher Bundestag). Kromě vývoje a designu mobilních aplikací se společnost zabývá také tvorbou webů, pomáhá digitalizovat firmy a zaměřuje se na nové technologie, jako je například Blockchain nebo AR. V roce 2016 Ackee otevřela pobočku v Berlíně. Rok poté získala ocenění na mezinárodní soutěži Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Více informací na www.ackee.cz.

 

Kontakt pro média

 

Lucie Tajzlerová

E: lucie.tajzlerova@ackee.cz

T: +420 608 603 080