Server orobotice.cz nabízí vlastní konfigurátor robotů

Zájemci o pořízení kolaborativních robotů do výroby mohou využít nového vyhledávače na serveru orobotice.cz. Cílem je zjednodušit a zpřehlednit rychle se rozvíjející trh s roboty.

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA, 27. ÚNORA 2020 – Server orobotice.cz, soustřeďující se na informace o nejnovějších technologiích v průmyslu, zpřístupnil platformu pro firmy, které chtějí modernizovat své výrobní závody. 

V pilotní fázi jsou do vyhledávače zařazeny kolaborativní roboty dostupné v České republice. K těm je možné objednat nezávislou konzultaci, porovnat parametry a dostat se až k samotné vizualizaci a implementaci. Další fáze vývoje konfigurátoru počítá s doplněním o koncové prvky těchto robotů a následovat bude nabídka i velkých průmyslových robotů. 

Server provozuje společnost AB robotix vlastněná Jiřím Böhmem a Tomášem Vránou. Ti stojí za komunikační agenturou ABBBA Consulting, v jejímž portfoliu je mnoho ať už velkých globálních, či menších lokálních průmyslových a IT firem zabývajících se robotizací či digitalizací výroby.

„Díky našim profesním zkušenostem víme, že mnoho firem v dnešní době řeší modernizaci výroby, ale kolikrát neví, kde získat první informace. My těmto společnostem chceme pomoci zorientovat se na trhu a případně je i nasměrovat tím správným směrem,“ uvádí Jiří Böhm ze serveru orobotice.cz.

Nejedná se jen o robotiku

Server orobotice.cz spuštěný v červenci 2019 má v současnosti 20 000 unikátních návštěvníků měsíčně a jeho cílem je tento počet navýšit během roku 2020 na 100 000 návštěvníků. Více než polovina návštěvníků má dominantní zájem o moderní technologie, digitalizaci či automatizaci, 40 % z nich jsou lidé nad 35 let, třetina spadá do kategorie 25 až 34 let. 

Z ohlasu mezi zástupci firem, kteří náš web pravidelně navštěvují, jsme zjistili, že propojení zpravodajství a vyhledávače konkrétního řešení je krok správným směrem. Postupně naše služby vylepšujeme. Brzy přibyde například sekce týkající se financování a pojištění robotů, kdy s naším partnerem připravujeme balíčky přesně na míru. Důležitým segmentem webu bude také nabídka práce v robotice,“ dodává Jiří Böhm.

O serveru orobotice.cz:

Server Orobotice.cz se věnuje trendům v robotizaci, automatizaci, digitalizaci a kybernetice a pravidelně přináší články, studie a průzkumy včetně rozhovorů se zajímavými osobnostmi z těchto oblastí. 

Více na orobotice.cz.