Vytvořte si doma kino – zničí nudu a zpříjemní večery nejen ve dvou

Kina jsou kvůli pandemii koronaviru zavřená, probíhající filmové festivaly zrušené nebo odložené. Milovníci filmů ale nemusí zoufat! Díky projektorům si mohou snadno dopřát špičkový filmový zážitek i v pohodlí vlastního obýváku. Asi si ještě chvilku počkají, než si budou domů moct pozvat partu kamarádů a společně si zafandit u živého přenosu fotbalového derby pražských S. Mohou ale využít karanténu k tomu, aby si udělali si hezkou chvilku s drahou polovičkou při sledování filmů nebo seriálů.

A kde hledat zábavu na dlouhé večery v karanténě? Nekonečné množství zábavy nabízí online poskytovatelé. Nejznámějším je  Netflix, který nabízí jak filmy a seriály z vlastní dílny, tak hollywoodské hitovky nebo reality show. Soutěže v pečení přijdou vhod všem, kdo si oblíbili „Peče celá země“. Od loňského podzimu navíc rozšířil Netflix svou nabídku českých filmů a filmů a seriálů v českém znění a s českými titulky. Další internetovou hvězdou je HBO GO, která je domovem Hry o trůny nebo Černobylu. Celková nabídka je sice menší než u Netflixu, ale kvalitou se mu vyrovná. Do vlastní tvorby se pustil také Amazon (Amazon Prime Video) nebo Apple (Apple TV+ dostupná na zařízeních Apple). Většina z těchto poskytovatelů nabízí své služby na 1. měsíc zdarma, díky tomu uteče pobyt doma jako voda. Pro všechny, komu už se hollywoodská produkce přejedla a preferují francouzštinu před angličtinou, je tu frankofonní televize TV5MONDE, která nabízí kromě filmů a seriálů také cestovatelské dokumenty nebo pořady o vaření.

Proč si pořizovat projektor, když máte doma televizi? Projektory přináší hned několik výhod. V současné době se sice vyrábí televize s nekonečnými úhlopříčkami, ale projektory jsou flexibilní, a tak je možné velikost úhlopříčky promítaného obrazu přizpůsobit jakékoli místnosti a nekazit si tak zbytečně oči. Naopak venku pak je možné promítat na plátno, které velikostí všechny televizory předčí. Představte si tu úžasnou atmosféru, která vás vtáhne do děje jakéhokoli filmu – od romantického slaďáku na oslavu výročí po děsivý horor z kterého vám poleze mráz po zádech. Úplně jako v kině, ale bez ostatních diváků, kteří vás ruší pokašláváním a chřoupáním popcornu. 

Projektor Canon řady LV LCD

Zdroj: Canon

Přenosné projektory Canonu řady LV LCD váží jen něco málo přes tři kilogramy, takže pro filmové nadšence nebude nijak náročné přemisťovat je po bytě a v létě si je snadno sbalí s sebou na víkend na chatu. „Díky technologii LCD dosahuje promítaný obraz vynikajících barev a detailů,“ říká produktový specialista Canon CZ Pavel Šerý. „Všechny tři projektory řady LV LCD jsou navíc vybaveny lampami s dlouhou životností a snadnou údržbou, což zajistí jejich spolehlivý a efektivní provoz.“ Ze tří nabízených modelů si vybere opravdu každý. Model LV-WU360 nabízí rozlišení WUXGA a jas 3 600 lumenů uspokojí i ty nejnáročnější diváky. Na druhé straně spektra se nachází cenově dostupnější model LV-350 s jasem 3500 lumenů a rozlišením XGA, i přes nižší cenu přinese svým majitelům úžasné filmové zážitky.

Projektory Canon řady LV LCD

Zdroj: Canon

Projektory Canon koupíte například na Alza.cz

Canon LV-X350 od 18 590 Kč

Canon LV-WU360 od 29 690 Kč

Canon LV-WX370 od 19 790 Kč