BILLA dokončuje instalaci plexiskel u pokladen ve všech svých supermarketech. V příštím týdnu vybaví ochranným plexisklem i otevřené info pulty pro zákazníky

 

  • Ochranná plexiskla budou doinstalována na všech 232 prodejnách v průběhu víkendu a povedou k ještě vyšší ochraně pokladních i zákazníků
  • Na prodejnách, kde je sekce pro zákazníky otevřená do prostoru prodejny, budou v průběhu následujících dnů instalována také ochranná plexiskla

 

Společnost BILLA dokončuje instalaci ochranných plexiskel u pokladen. V zájmu ještě vyšší ochrany zdraví svých zaměstnanců a zákazníků prodejen BILLA dovybaví v průběhu následujících dnů ochrannými plexiskly i info pulty pro zákazníky v otevřených kancelářích. 

V průběhu posledních týdnů přijala společnost BILLA hned několik zásadních opatření vedoucích k ochraně svých zaměstnanců i zákazníků. Z hlediska zajištění ochranných pomůcek jsou všechny prodejny vybaveny tekutým mýdlem, které obsahuje dezinfekční složku, jednorázovými rukavicemi a krémy na ruce. Dezinfekce je jim dále poskytována pro dezinfekci pokladních pásů, scannerů, odkládacích pokladních ploch, váh a skel obslužných prodejních vitrín v oddělení lahůdek, chladicích vitrín v prostoru prodejen, podlah, nákupních vozíků a košíků nebo madel a klik dveří. 

Každý zaměstnanec je v současnosti povinen si chránit obličej. Společnost BILLA první várku roušek a respirátorů, kterou dostala od vlády, již distribuovala na prodejny, nicméně vzhledem k tomu, že jich stále není dostatek, instruovala všechny zaměstnance, aby se chránili všemi jimi dostupnými prostředky, jako např. bavlněnými šátky, šálami, ústenkami apod. Firma zároveň spolupracuje s několika společnostmi, které roušky pro zaměstnance BILLA šijí.

V zájmu zajištění delšího volna zaměstnanců před nástupem na další směnu a bezproblémového dozásobení, společnost BILLA zároveň upravila až do odvolání otevírací dobu do 20.00 hodin. 

Od úterý 17. 3. 2020 BILLA rovněž přistoupila k balení nebaleného pečiva na všech prodejnách do mikrotenových nebo papírových perforovaných sáčků. Požadavky na nákup jiného počtu, než je zaměstnanci baleno, mohou zákazníci řešit přes obslužný pult lahůdek, kde jim požadované kusy zabalí individuálně.

Opatření přijímaná společností BILLA jsou průběžně aktualizovaná na webových stránkách společnosti, zaměstnanci je mají zveřejněné a pravidelně aktualizované na firemním intranetu.

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 693 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků. 

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. 

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorf provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG, a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy. 

BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši přes 31 mld. Kč (2018), s 232 prodejnami a více než 6 000 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty. 

Společnost BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 78 % jejího celkového sortimentu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA Naše bio, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy, BILLA BON VIA, Today, Clever, Vives, ZOO ROYAL nebo Milora.  Úspěch privátních značek BILLA potvrzují i nedávné ocenění v soutěži Volba spotřebitelů 2019, ve které se na 1. místě umístilo hned 6 produktových novinek společnosti BILLA.

Více informací na: http://www.billa.cz