Projektory Panasonic zkvalitňují život hospitalizovaných pacientů

S využitím projektorů Panasonic PT-EZ770 vyvinula společnost IVRSYSTEMS inovativní řešení. Mobilní video jednotka promítá na strop relaxační filmy a přináší pacientům uklidňující, osobitý zážitek.

IVRSYSTEMS, společnost, která se specializuje na projekci obsahu, vyvinula mobilní video jednotku pojmenovanou „Relaxační vizuální zážitek“ („IVR“ podle francouzského originálu), která využívá projektor Panasonic PT-EZ770. Vynálezce řešení IVR, Michel Ganz (spolu se dvěma kolegy Annou Deverreovou a Hubertem de Saizieu), si přál vytvořit mobilní video jednotku, která bude na strop promítat velkoformátové relaxační filmy, aby přispěly k psychické pohodě pacientů upoutaných na lůžko.

Projektor Panasonic PT-EZ770, zabudovaný do mobilního boxu, promítá na strop v nemocničním pokoji filmy s nádhernými záběry z přírody a uklidňujícími scenériemi z každodenního života. V převážné většině tyto filmy společnost IVRSYSTEMS připravila a natočila ve Full HD kvalitě, aby pacientům zajistila opravdu podmanivý zážitek. Cílem je poskytnout pacientům, kteří jsou upoutáni na lůžko nebo v polosedě, uklidňující a osobitý zážitek prostřednictvím „virtuálního střešního okna“.

Filmy jim umožňují cestovat, vyvolávat vzpomínky a navštěvovat místa, o kterých vždy snili. Ke zlepšení nálady pacientů také přispívá promítání rodinných fotografií, které mohou zaslat jejich blízcí.

„K tomuto dni jsme do zdravotnických středisek umístili 5 jednotek. Obdrželi jsme obrovské množství pozitivních ohlasů, zvláště z instituce, která se stará o pacienty ve stavu minimálního vědomí. Ošetřovatelé jsou z pozitivních účinků nadšení. Pacienti, kteří jsou obvykle nepohybliví a mají nepřítomný pohled, začali při promítání obrazů dělat drobné pohyby,“ říká Michel Ganz. 

Jednotka IVR se dá snadno převážet mezi místnostmi. Povrch boxu je vhodný pro antimikrobiální čisticí prostředky a dezinfekční přípravky používané v lékařském a nemocničním prostředí. Má dálkové ovládání, (velice přehledný) návod k použití, disky Blu-ray a spirálový napájecí kabel.

Box lze snadno zapojit a je navržený pro snadné používání pracovníky ve zdravotnictví. Má jen jednu zástrčku na připojení promítací jednotky do sítě a napájecí kabel je čtyřmetrový, jednotku IVR tak lze umístit v místnosti prakticky kdekoli. Jas monitoru o hodnotě 5 000 lumenů umožňuje provoz v průběhu dne bez nutnosti stínění přirozeného světla a nízká hlučnost zase zaručuje vizuální zážitek bez rozptylování. Díky snadnému nastavení nemusí společnost školit žádné pracovníky zdravotnických center.

„Jsme moc rádi, že řada našich projektorů PT-EZ770 dokázala naplnit očekávání společnosti IVRSYSTEMS. Projektory, které disponují objektivy s krátkou projekční vzdáleností ET-ELW21, dosahují s modulem pro promítání na strop toho nejlepšího obrazu. Společnost PANASONIC podporuje vývoj společnosti IVRSYSTEMS včetně jejich projektů, které prostřednictvím projekce přispívají k dobrému rozpoložení hospitalizovaných pacientů,“ říká Fabien Hureau, projektový vedoucí prodeje – Panasonic Business, divize Visual.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení. 

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné. 
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global.