4 tipy na zlepšení produktivity a celkového pohodlí pro práci z domova

Když pracujeme z domova musíme často upravit své návyky a organizaci prostoru, abychom udrželi naši produktivitu na vysoké úrovni. Různá rozptýlení obvykle přispívají k nízké pracovní morálce a špatné vnitřní klima je jedním z neočekávaných faktorů negativně ovlivňující náš pracovní výkon. Proto je důležité doma udržovat zdravé klima. Zde je několik tipů, jak zlepšit kvalitu vzduchu a vytvořit si příjemné podmínky pro práci z domova.  

 

  • Přiveďte čerstvý vzduch  

 

Vzduch uvnitř je až pětkrát vice znečištěný než venkovní vzduch, což může ovlivňovat nejen naše zdraví, ale i soustředěnost. Například vysoká hladina CO2 ovlivňuje naše kognitivní funkce a může způsobit bolesti hlavy, pálení očí nebo nepříjemný pocit na hrudi. Proto je důležité často větrat, aby se hladina CO2 udržela v nízkých hodnotách.

 

  • Sledujte vlhkost  

 

Vysoká vlhkost může ovlivnit naše pohodlí, zdraví i produktivitu. Lidé mohou v prostředí s vysokou hladinou vlhkosti cítit únavu a letargii. Sledování vlhkosti je proto důležitý krok pro udržení ideálního prostředí pro práci z domova.  

 

  • Topte chytře 

 

Sledování filmu v obýváku z pod tepla přikrývky nevyžaduje stejnou pokojovou teplotu jako sezení u stolu dvě hodiny v kuse. Zatímco je známo, že teplota ovlivňuje naše pohodlí, už ne všichni si uvědomují, že má značný dopad i na produktivitu. Studie ukazují, že pokud teplota přesáhne 25 °C, s každým dalším stoupajícím stupněm produktivita klesá o 2 %. Proto kontrola teploty je klíčem k vysoké produktivitě i celkové pohodě. Zdržení se zbytečného přetápění či používání chytrého termostatu, který má teplotu neustále pod dohledem, pomůže nejen ušetřit energie, ale také vytvořit zdravé domácí prostředí. 

 

  • Snažte se omezit hluk 

 

Hluk je jeden z hlavních faktorů ovlivňující naši produktivitu. Rušivé zvuky jako jsou cizí hovory, zvonění telefonů či klimatizace mají negativní dopad na kvalitu práce. Pokud se chceme vyhnout poklesu pracovního výkonu doma, měli bychom si pro práci zvolit tichou místnost bez rušivých zvuků v pozadí. 

„V době, kdy řada lidí tráví mnoho času prací z domova, je kvalita domácího ovzduší rozhodující pro výkon a koncentraci,“ uvedl zakladatel společnosti Netatmo Fred Potter. „Chytrá domácí zařízení jako senzory pro kvalitu vzduchu nebo meteostanice jsou efektivní v dosažení správných podmínek. Díky chytrým senzorům víme, kdy máme otevřít okno či zapnout zvlhčovač vzduchu. Pomůžou nám být zdravější a produktivnější při práci z domova,“ doplnil Potter. 

Fotografie naleznete zde:

https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/49017599066/sizes/l/

https://www.flickr.com/photos/pramconsulting/49779402303/sizes/l/

O společnosti Netatmo

Společnost Netatmo se specializuje na chytrou elektroniku. Vyvíjí intuitivní a designovou spotřební elektroniku, která uživatelům nabízí bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Chytrá řešení přináší i do privátní sféry. Svého cíle dosahuje Netatmo dodržováním čtyř závazků, které tvoří DNA společnosti.”

  • Současný design: žádná zastarávání
  • Soukromí: garantujeme ochranu dat
  • Užitečnost a spolehlivost: naše produkty usnadňují život
  • Ohleduplná upozornění: oznámení posíláme jen když je to opravdu důležité

Od roku 2012 uvedla společnost Netatmo na trh třináct zařízení a příslušenství, které splňují hlavní požadavky chytré domácnosti. Nabízí různá řešení pro automatizaci domova a usnadňuje život od svého prvního produktu v roce 2012 po současnost.

Ve spolupráci s předními značkami ve stavebnictví rozvíjí Netatmo možnosti integrace inovativního řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. Díky této strategii Netatmo přináší do bydlení nové zážitky a jednoduchost.

V listopadu 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovým odborníkům v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.