Arcona Capital zahájila výstavbu 3. etapy projektu Bydlení Úvaly

V návaznosti na dvě předchozí úspěšné etapy s byty zahájila Arcona Capital svou třetí etapu projektu Bydlení Úvaly, která nabízí 20 rodinných domů s pozemky od 259 m² do 487 m². Stejně jako v předchozích etapách provede výstavbu společnost BAU-STAV a.s. a financování zajistí UniCredit Bank.

Rodinné domy ze třetí etapy jsou součástí velkého projektu této mezinárodní společnosti. Investor plánuje v průběhu následujících let výstavbu příměstského rezidenčního projektu v Úvalech. „Rozšířili jsme naše portfolio a nabízíme zájemcům o bydlení v této lokalitě i rodinné domy,“ říká Michael Odvárko, jednatel společnosti Hostín Development, která za projektem stojí, a dodává: „Záměrem je vytvořit plnohodnotnou městskou čtvrť s pestrou škálou rezidenčních i komerčních nemovitostí, které obyvatelům zpříjemní a usnadní každodenní život. V rámci dalších etap vzniknou i místa pro volnočasové a sportovní aktivity a také další objekty občanské vybavenosti, jakými jsou mimo jiné obchody a služby.“

Před zahájením výstavby byla prodána a rezervována více než třetina rodinných domů ze 3. etapy. V nabídce jsou všechny tři typy rodinných domů: řadové domy, dvojdomy a samostatné domy o dispozičních řešeních 3+kk a 5+kk s výměrou od 103 m² po 142 m². Ceny domů se v závislosti na dispozici a velikosti pozemků pohybují v rozmezí od 7,2 mil. Kč do 9,6 mil. Kč včetně DPH. I přes současný mimořádný stav evidujeme stálý zájem o náš projekt ze strany kupujících.   představuje třetí etapu projektu Michael Odvárko. 

Dokončení etapy je plánováno na konec roku 2021. 

DŮRAZ NEJEN NA OPTIMALIZACI SPOTŘEBY ENERGIÍ

Všechny domy budou postaveny v energetické třídě B a s důrazem na promyšlené a čisté dispozice a použití nadstandardních materiálů. „Klíčovými prvky řešení je orientace ke světovým stranám, stejně jako využití tepelných čerpadel a řízeného větrání VZT s rekuperací v každém domu,“ vysvětluje Michael Odvárko. Dalším elementem pečlivého zpracování je vápenopískové zdivo VAPIS na bázi přírodních surovin, zajišťující špičkovou zvukovou izolaci a tepelnou pohodu s přirozenou regulací vlhkosti a zároveň minimalizaci tloušťky nosné stěny. Významným bonusem rodinných domů je elektrické podlahové vytápění s chytrou řídící jednotkou od společnosti Jablotron, propojující řízení technologií v celém objektu.

PŘÍMĚSTSKÉ BYDLENÍ SE VŠÍM, CO POTŘEBUJETE K ŽIVOTU

Úvaly, které v posledních letech procházejí velkou obnovou, disponují rozsáhlou občanskou vybaveností, především mateřskými školami, základní školou, zdravotním střediskem, bankami, supermarkety, restauracemi, obchody a jinými službami, renovovaným koupalištěm, různými sportovišti a aktivními spolky. 

Bydlení Úvaly ocení nejen příznivci nízkoenergetického bydlení, ale také lidé, kteří chtějí bydlet blízko přírody a hledají příměstské bydlení se snadnou dopravou do centra Prahy. „Úvaly mají z našeho pohledu velký potenciál, a to i z důvodu kvalitní dopravní dostupnosti po železnici, která v posledních letech v pražském regionu zažívá renesanci. Z Úval jezdí vlak ve špičkách každých 15 minut. Za 25 minut jste na Masarykově nádraží v centru Prahy, což je rychleji než z většiny pražských okrajových částí metrem,“ uzavírá Michael Odvárko. 

Bydlení Úvaly – www.bydleniuvaly.cz

Základní informace o projektu 3. etapa:

Investment Manager Arcona Capital // www.arconacapital.com

architekt Architekti Headhand s.r.o. // www.headhand.cz

lokalita Hostín Úvaly

počet domů 20 rodinných domů v dispozicích 3+kk a 5+kk 

(103–142 m² s pozemky 259–487 m²)

zahájení/dokončení výstavby jaro 2020/podzim 2021

prodejce TopQReal // www.topqreal.cz, T 800 10 11 22, 

info@bydleniuvaly.cz

O společnosti Arcona Capital:

Společnost Arcona Capital s kancelářemi v Holandsku, Německu, České republice, Polsku, Rumunsku a Bulharsku spravuje aktiva v hodnotě více než 320 milionů eur napříč deseti evropskými zeměmi a provozuje devět investičních fondů, z nichž pět je držitelem licence od holandského Úřadu pro finanční trhy. 

Ve střední a východní Evropě spravuje Arcona Capital v současnosti 91 komerčních nemovitostí s více než 4.000 nájemci ve 36 městech a obcích. Do jejího portfolia spadá jeden veřejně obchodovaný realitní fond, dva regulované private equity / development fondy a tři oddělené uzavřené fondy napříč regionem. Její developerské aktivity v současné době zahrnují více než 900.000 m² rezidenčních a komerčních stavebních pozemků.