Projekt Bydlení Úvaly má zkolaudovánu 2. etapu se 46 byty a zahajuje přípravy na výstavbu 20 rodinných domů 3. etapy

Projekt Bydlení Úvaly, jehož investorem je společnost Arcona Capital, prošel v březnu úspěšnou kolaudací 2. etapy. 46 bytů bylo tři čtvrtě roku před kolaudací vyprodáno, v nabídce je v současné době 20 energeticky úsporných domů 3. etapy.

„Velký zájem o byty 2. etapy nás potěšil a potvrzuje, že příměstské bydlení na dosah metropole zažívá renesanci a je o ně v posledních letech opět vzrůstající zájem,“ říká Michael Odvárko, jednatel společnosti Hostín Development, která za projektem stojí. A dodává: „Kupující mají větší očekávání než před lety, je pro ně daleko důležitější občanská vybavenost a možnost vyžití v místě, což Úvaly nabízejí.“ Přímo v sousedství je OC Billa, v plánu je výstavba spádové základní školy na pozemcích, které investor poskytl městu Úvaly, okolí je protkáno turistickými a cyklistickými stezkami. „Neméně důležitá je i dobrá dopravní dostupnost. Stále více lidí využívá pro spojení s Prahou vlak, kterým dojedete z Úval do centra hlavního města za  25 minut, což je rychleji než z většiny okrajových částí Prahy metrem,“ vysvětluje Zbyněk Laube, ředitel developmentu a asset managementu ve společnosti Arcona Capital.

Nabídka dalších bytů v projektu bude předmětem plánované 4. etapy výstavby.

ROZŠÍŘENÍ PORTFOLIA O RODINNÉ DOMY

Devět řadových domů, dva dvojdomy a devět samostatných domů o dispozičním řešení 3+kk a 5+kk s výměrou od 103 m² po 142 m² je součástí 3. etapy, jejíž výstavby by měla být zahájena v letních měsících, s předpokládaným termínem dokončení v roce 2020. „Domy 3. etapy produktově doplňují naše portfolio v Úvalech, a můžeme tak uspokojit poptávku po rodinném bydlení v této lokalitě,“ představuje třetí etapu projektu Odvárko. Ceny domů se v závislosti na jejich dispozici a velikosti pozemků pohybují v rozmezí od 7,095 mil. Kč do 9,345 mil. Kč včetně DPH a na rozdíl od mnoha jiných projektů na trhu je možné složit pouze 10% z celkové ceny, která bude doplacena až před předáním hotového domu.

Všechny domy budou postaveny v energetické třídě B, s důrazem na promyšlené a čisté dispozice a s použitím nadstandardních materiálů. „Klíčovými prvky řešení je orientace ke světovým stranám, stejně jako použití kvalitních materiálů a řízeného větrání vzduchotechnikou s rekuperací v každém domě,“ vysvětluje Michael Odvárko. Důležitým elementem v materiálové skladbě domů je vápenopískové zdivo VAPIS na bázi přírodních surovin, zajišťující špičkovou tepelnou i zvukovou izolaci s přirozenou regulací vlhkosti a zároveň minimalizaci tloušťky nosné stěny.

Bydlení Úvaly – www.bydleniuvaly.cz

Základní informace o projektu – 3. etapa:

Investment manager Arcona Capital // www.arconacapital.com

architekt Architekti Headhand s.r.o. // www.headhand.cz

lokalita Hostín, Úvaly

počet bytů 20 rodinných domů v dispozicích 3+kk, 5+kk,

(103 m² – 142 m² s pozemky 259 m² – 487 m²)

zahájení prodeje jaro 2019

zahájení výstavby léto 2019

prodejce TopQReal // www.topqreal.cz, T 800 10 11 22,

info@bydleniuvaly.cz

O společnosti Arcona Capital:

Společnost Arcona Capital s kancelářemi v Holandsku, Německu, České republice, Polsku, Rumunsku a Bulharsku spravuje aktiva v hodnotě více než 320 milionů eur v deseti evropských zemích a provozuje devět investičních fondů, z nichž pět je držitelem licence od holandského Úřadu pro finanční trhy.

Ve střední a východní Evropě spravuje Arcona Capital v současnosti 91 komerčních nemovitostí s více než 4.000 nájemci ve 36 městech a obcích. Do jejího portfolia spadá jeden veřejně obchodovaný realitní fond, dva regulované private equity / development fondy a tři oddělené uzavřené fondy napříč regionem. Její developerské aktivity v současné době zahrnují více než 900.000 m² rezidenčních a komerčních stavebních pozemků.