Vozíky pro hendikepované psy AnyoneGo prošly inovací

Brno, 13. května 2020 – Posledních několik měsíců bylo v AnyoneGo ve znamení inovací a testování. V branži soustředěné kolem 3D tisku je nutné neustále sledovat nové trendy a ty nejzajímavější implementovat do výroby tak, aby výsledný produkt dodávaný klientům měl vždy ty nejlepší možné vlastnosti.

„Našim nejprodávanějším produktem je v současnosti vozík pro psy s hendikepem zadních končetin. Proto mu zcela přirozeně v rámci inovačních procesů věnujeme velkou pozornost,“ uvádí Martin Schenk, jeden ze zakladatelů společnosti AnyoneGo. „Velmi dynamicky se mění především trh s materiály, neustále testujeme nové typy a možnosti, abychom mohli našim klientům přinášet co nejlepší poměr cena/výkon. Kontinuálně také pracujeme na dalších novinkách, které chceme postupně představit – od nových funkcí vozíčku po zajímavé (nejen) chytré doplňky“ doplňuje Schenk.

V posledních měsících tak vozíčky AnyoneGo prošly intenzivním testováním a zdokonalením funkčnosti. Tým AnyoneGo pro tyto účely využívá moderní softwarové nástroje, například Autodesk Fusion 360, který umožňuje realizovat zkoušky metodou konečných prvků (FEA). Díky ní je možné v programu simulovat reálné zatížení jednotlivých částí vozíku.

Stranou nezůstalo ani fyzické testování v naší dílně a o skutečně dlouhodobé testy se postarali vytipovaní klienti, kteří jsou ochotní experimentovat s novými materiály a dlouhodobě nám poskytují zpětnou vazbu z terénu.

Nejnamáhanější části vozíku (např. kliky) jsou nově tištěné z polyamidu (nylon), který se vykazuje vysokou mírou pružnosti. V praxi to znamená, že vydrží i rázy, kterým je vozík během svého používání vystaven. Pro náročnější klienty, kteří mají specifické požadavky (temperamentní povaha, více psů v rodině) jsme připraveni nabídnout i tisk z velmi houževnatých SLS materiálů. Ty se praxi využívají například při výrobě snowboardových vázání.

Díky těmto inovativním procesům se u všech vozíčků AnyoneGo prodlužuje trvanlivost nejzatíženějších prvků, aniž by to mělo vliv na další vlastnosti. Například nízká hmotnost nebo stabilita jsou pro hendikepované psí uživatele i jejich majitele stěžejní. Dobrou zprávou je i cenová optimalizace největšího vozíčku určeného pro středně velká plemena, kde se nám podařilo významným způsobem snížit původní cenu.

Vozíčky AnyoneGo jsou dostupné prostřednictvím webu www.anyonego.com. S pejsky není nutné nikam jezdit, všechna potřebná měření zvládne majitel sám doma podle přehledně zpracovaných instrukcí. AnyoneGo nabízí v současné době 3 velikosti tohoto produktu: mikro (jezevčík), malé (francouzský buldoček) a střední (border kolie). Ceny vozíčků se pohybují od 11 900,- až 17 900,- Kč podle poptávané velikosti. Dodací lhůta se pohybuje v závislosti na vytížení výrobních kapacit v řádu dvou týdnů od objednávky.

Pro letošní rok připravujeme také další novinky – od zcela nového produktu, na kterém spolupracujeme s Asociací fyzioterapie a rehabilitace zvířat České republiky nebo netradiční doplňky, které majitelům pomohou hendikepovaná zvířata udržet v dobré kondici. Našim klientům jsme také představili novou inovovanou podobu 3D tištěné ortézy pro přední zápěstí, která se vykazuje vynikajícími vlastnostmi a trvanlivostí i při dlouhodobém používání.

O společnosti AnyoneGo

Český startup AnyoneGo vznikl v roce 2016 a zaměřuje se na vývoj zdravotních pomůcek pro hendikepované. Využívá nejmodernější technologie, které zajišťují spolehlivou a cenově výhodnou výrobu zdravotnických pomůcek, navrhovaných na míru potřeb jednotlivých zákazníků. Společnost AnyoneGo tvoří dvě divize, které oddělují vývoj pomůcek pro hendikepované osoby a zvířata. Další informace jsou k dispozici na webu www.anyonego.com.