Bell se v programu Armády Spojených států FARA spojil s průmyslovými lídry

Přelomový a současně cenově dostupný průzkumný vrtulník Bell 360 Invictus vzejde ze spolupráce týmu se špičkovou technologickou a operativní odborností.

Fort Worth, Texas (8. června 2020) – Společnost Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), uzavřela dohody s devíti představiteli leteckého průmyslu, s nimiž vytvořila společný tým Invictus. Společnosti, které jsou na špičce ve svých odvětvích, v rámci programu FARA (Future Attack Reconnaissance Aircraft) americké armády pracují na vývoji prototypu průzkumného bojového vrtulníku Bell 360 Invictus. Každý průmyslový partner v projektu uplatní své jedinečné zkušenosti a technologické znalosti a přispěje tak k vývoji cenově dostupného rotorového letounu s pokročilými systémy, který zmodernizuje letecké multidoménové operace (MDO).

Tým Invictus chce ukázat, že díky špičkové technologii budou moci vojáci sebevědomě operovat i v komplikovaném bitevním prostoru s více doménami,“ řekl Chris Gehler, viceprezident a programový ředitel programu FARA v společnosti Bell.

Členové týmu úzce spolupracují na dodávce prototypu Bell 360 Invictus v sestavě, která klade důraz na provozní dostupnost, udržitelnost a správu. Mezi členy týmu Invictus patří:

  • Astronics Corporationmodulární rámec pro systém výroby energie draku, konverzi a distribuci produktů
  • Collins Aerospaceintegrace nové generace avionického hardwaru a softwaru s kybernetickým a digitálním páteřním řešením pro konfiguraci a integraci systémů misí
  • GE Aviationmotor 3 000-SHP T901 a vývoj Health Awareness System (HAS)
  • ITT-Enidine Inc. – pasivní eliminátor vibrací (LIVE) pro všechny provozní režimy, včetně vysoké rychlosti
  • L3Harris Technologies – WESCAM ™ MX-15D, pokročilý stabilizovaný multisenzorový systém pro spektrální zobrazování a zaměřování
  • Parker Lord – tlumiče rotoru, hlavní ložisko CF rotoru a systém Active Vibration Control (AVC)
  • Mecaer Aviation Group, Inc. – plně zatahovací podvozkový systém
  • MOOG Inc. – elektronika, software a ovládání letového řídicího počítače (FCC), kritické komponenty Bell fly-by-wire, systém řízení letu (FCS)
  • TRU Simulation + Training – letový simulátor s vysokou věrností pro nácvik ovládání letounu

Tým Invictus zavádí technologie digitálního designu a výroby jako součást procesu navrhování letounu. Chce tak získat holistický pohled na digitální modely a jejich zpracování a analýzu s cílem snížit požadavky na údržbu a servis po dobu životního cyklu, a tím i celkové náklady na správu.

Po výběru modelu Bell 360 Invictus do fáze konkurenčního prototypu v březnu 2020 pokračuje tým Invictus ve své práci. Jeho odborné znalosti minimalizují riziko nedodržení harmonogramu armádního programu FARA, podle nějž by se první let prototypu měl uskutečnit v posledním čtvrtletí fiskálního roku 2022.

Další informace o Bell 360 Invictus a FVL najdete na webové stránce Bell 360 Invictus, případně na  kanálech YouTubeLinkedInTwitterFacebookInstagram.

Video link: 

https://www.youtube.com/watch?list=PLANMzhv274MSe3Hq4atayCqLD3X1tHwNz&v=nsgE4hR7SeY&feature=emb_logo

###

O společnosti Bell 

Již více než 80 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Nastavujeme standardy pro mobilitu na vyžádání. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než 1300 našich kolegů sloužilo v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Tato tvrzení podléhají známým a neznámým rizikům, nejistotám a dalším faktorům, které mohou způsobit, že se naše skutečné výsledky budou významně lišit od těch, které jsou v těchto výhledových prohlášeních uvedeny, včetně mimo jiné efektivnosti investic do výzkumu a vývoje nových produktů, případně neočekávaných výdajů nebo zpoždění v souvislosti se uváděním významných nových produktů nebo programů. Dále mezi tyto okolnosti patří změna priorit nebo snížení výdajů na obranu vlády USA, včetně těch, které se týkají vojenských operací v zahraničí; změny celosvětových ekonomických nebo politických podmínek, které ovlivňují poptávku po našich produktech, úrokové sazby nebo směnné kurzy; naše schopnost fungovat podle očekávání a kontrolovat náklady na základě smluv s vládou USA; kompetence vlády USA jednostranně upravovat nebo ukončovat své smlouvy s námi podle potřeb vlády USA nebo pro naše neplnění, měnit platné zásady zadávání veřejných zakázek a účetnictví nebo za určitých okolností zadržovat platby nebo nás pozastavit nebo vyloučit jako dodavatele způsobilého k získání budoucích zakázek; změny v prioritách financování zahraničního vojenského sektoru nebo rozpočtová omezení a rozhodnutí anebo změny vládních nařízení nebo politik týkajících se vývozu a dovozu vojenských a komerčních produktů; a problémy s výkonem u klíčových dodavatelů, subdodavatelů nebo obchodních partnerů.