Scott & Weber začíná pronajímat kanceláře v budově Flow Building na Václavském náměstí

Společnost Scott & Weber, která patří k nejvýznamnějším poskytovatelům privátních flexibilních servisovaných kanceláří a coworkingu v Praze, začala v těchto dnech uzavírat smlouvy s prvními nájemci, kteří obsadí celkem 2580 m2 kancelářské plochy v ikonické budově Flow Building. Ta se nachází na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí v samém centru hlavního města.

2020-06-11 20_34_41-Kancelářské řešení & poradenské služby _ Scott & Weber

Výhodou těchto i dalších servisovaných kanceláří od Scott & Weber jsou flexibilní podmínky uzavírání smluv bez dlouhodobých závazků. Firmy, které se rozhodnou využívat kancelářské prostory od tohoto poskytovatele, mohou profitovat z toho, že platí pouze za plochu, kterou opravdu využívají. 

V případě, že se v budoucnosti potřeby firmy změní, může si pronajmout větší plochu nebo si ji může naopak zmenšit a to i v době trvání smlouvy. Reálně tedy firmy platí pouze za trvale obsazená místa a mohou využívat veškeré prostory centra včetně relaxačních zón. Ostatní služby, jako například zasedací a eventové místnosti, profesionální videokonferenční systémy, sklady, parkovací místa, monitorovaný prostor v serverovně, služby osobní asistentky a další, si mohou dodatečně pronajmout. Firmy jsou díky tomu schopny dosáhnout významných úspor ve svém hospodaření. Nájemné totiž zpravidla hned po mzdových nákladech tvoří druhou největší položku ve firemních výdajích. Této výhody mohou využívat také velké korporace, kterým Scott & Weber nabízí tzv. Enterprise solution.

Další výhodou těchto kanceláří je také skutečnost, že firmy při nastěhování nemusí nést žádnou počáteční investici například za nákup vybavení a nábytku. Mohou tak vložit peníze jen do rozvoje svého byznysu. Za fit-out, vybavení kancelářských prostorů, zařízení  profesionálním ICT a A/V technologiemi a mzdové náklady podpůrného týmu skládajícího se z community manažera, facility managera, organizátora eventů, recepčních, IT technika, úklidu a údržby platí Scott & Weber. 

“Už před příchodem pandemie koronaviru jsme pozorovali trend toho, že firmy začínaly přicházet na chuť flexibilně postaveným nájemním smlouvám. V současné chvíli jsme svědky posilování tohoto trendu. Aktuálně připravujeme expanzi do dalších atraktivních lokalit, ve kterých budeme nabízet flexibilní kanceláře. Firmy si totiž uvědomují, že je pro ně nevýhodné, aby měly uzavřené nájemní smlouvy, které nejdou rychle vypovědět v případě, že se podmínky na trhu rychle změní jako jsme toho byli svědky v průběhu letošního března. Pokud firma pracující z našich kanceláří potřebuje zvětšit nebo naopak zmenšit plochu, kterou využívá, lze kombinovat možnosti coworkingových členství ve sdílených prostorech a privátních kanceláří. To pro nás díky flexibilně postaveným smlouvám není problém,” vysvětluje Adam Zvada, majitel Scott & Weber.

“Na tuto výhodu se mohou od podzimu těšit také firmy nejrůznější velikosti, které se rozhodnou nastěhovat do našeho nového kancelářského centra ve Flow Building na Václavském náměstí,” dodává Zvada.

Další výhodou pro budoucí nájemce kanceláří v budově Flow Building na Václavském náměstí bude výborná dopravní dostupnost. Do kanceláře budou moci přijet jak MHD, tak autem nebo na kole. Vlastní vůz bude možné zaparkovat v rozlehlých podzemních garážích, ve kterých se nacházejí také dobíjecí stanice pro elektromobily. Cyklisté budou moci využívat kolárnu včetně potřebného zázemí. Všichni nájemci budou moci používat prostornou terasu s dechberoucím výhledem na Prahu a to jak k práci i odpočinku, tak pro pořádání nejrůznějších eventů.

K otevření flexibilních kanceláří od Scott & Weber v budově Flow Building dojde v průběhu podzimu tohoto roku.

Scott & Weber v souvislosti se zahájením podepisování prvních nájemních smluv spustil novou webovou prezentaci flexibilních kanceláří na Václavském náměstí. Prohlédnout si ji můžete na tomto odkazu: https://www.scottweber.cz/flow-building/.

O Scott & Weber

Scott & Weber nabízí flexibilní kancelářské prostory pro týmy různých velikostí. Zázemí v nich najdou jak nezávislí profesionálové, kteří nejčastěji pracují v coworkingových prostorech, tak velké korporátní týmy.

Jejími klienty jsou nejen rychle rostoucí společnosti, které musí každý měsíc rozšiřovat kancelářskou plochu, ale také větší firmy, které si v budovách pronajímají celá patra. Pracovní prostory si od Scott & Weber pronajímají například společnosti VMware, JUUL, Upfield, Bacardi nebo PayU.

Založena byla v roce 2009. V současné době provozuje v Praze 1, 3, 4, 5 a 8 pět kancelářských center s celkovou plochou 10 860 m2. Aktuálně má více než 1 400 aktivních členů.