Scott & Weber bude firmám pronajímat celá patra flexibilních kanceláří. Začne s budovou Praga Office & Garden

Společnost Scott & Weber, která patří k nejvýznamnějším poskytovatelům flexibilních servisovaných kanceláří a coworkingu v Praze, využívá současnou situaci k expanzi do nových lokalit. V těchto dnech uzavřela smlouvu na pronájem 2 610 m2 prémiové kancelářské plochy v budově City Element v Praze 4 na Pankráci, ve které firmám nabídne privátní kanceláře. Nájemní smlouvu nyní podepsala také na celou Praga Office & Garden v Karlíně. Ve druhé jmenované budově bude firmám pronajímat celá patra.

2020-06-11 20_34_41-Kancelářské řešení & poradenské služby _ Scott & Weber

“Na trhu flexibilních kanceláří se Scott & Weber pohybuje už více než deset let. Zatímco doposud jsme nabízeli kanceláře firmám různých velikostí, nyní vzrůstá poptávka zejména po tzv. private floors. V budově Praga Office & Garden, na kterou jsme nyní uzavřeli nájemní smlouvu, budeme nabízet právě tento typ kanceláří. Vyznačují se například vlastním vstupem nebo firemním brandingem. Vlastní vstup budou mít také kanceláře, které se budou nacházet v City Element na Praze 4,” vysvětluje Adam Zvada, majitel Scott & Weber.

Budova City Element, ve které bude Scott & Weber pronajímat flexibilní kanceláře, se nachází v těsné blízkosti OC Arkády Pankrác a může se pochlubit výbornou dopravní dostupností díky blízkosti metra linky C a dálnice D1.

V Praga Office & Garden si Scott & Weber pronajímá všech šest pater s celkovou kancelářskou plochou 2 325 m2. V nejnižším patře je plánováno otevření coworkingového prostoru. Další patra budou jako celky pronajímána jednotlivým firmám.

Praga Office & Garden jsou unikátní kancelářské prostory, které se nacházejí na místě bývalé opravny automobilů Praga. Genius loci této budovy ještě zdůrazňuje původní, dodnes dochované průčelí s nápisem odkazujícím právě na tuto značku vozů. K industriálně laděné budově přiléhá klidná zahrada skrytá ve vnitrobloku.

“Očekáváme, že v aktuální situaci bude poptávka po kvalitních flexibilních kancelářích ještě více narůstat. Firmy se již snaží šetřit na nájemném za kanceláře, a proto budou chtít uzavírat flexibilněji nastavené smlouvy. Ty jim umožní zmenšovat nebo zvětšovat kancelářskou plochu v závislosti na tom, jak se jim bude ekonomicky dařit. Vzhledem k rostoucímu zájmu o tento typ kanceláří aktuálně hledáme další prostory, o které bychom mohli rozšířit naše portfolio,” dodává optimisticky Zvada.

O Scott & Weber

Scott & Weber nabízí flexibilní kancelářské prostory pro týmy různých velikostí. Zázemí v nich najdou jak nezávislí profesionálové, kteří nejčastěji pracují v coworkingových prostorech, tak velké korporátní týmy.

Jejími klienty jsou nejen rychle rostoucí společnosti, které musí každý měsíc rozšiřovat kancelářskou plochu, ale také větší firmy, které si v budovách pronajímají celá patra. Pracovní prostory si od Scott & Weber pronajímají například společnosti VMware, JUUL, Upfield, Bacardi nebo PayU.

Založena byla v roce 2009. V současné době provozuje v Praze 1, 3, 4, 5 a 8 pět kancelářských center s celkovou plochou 10 860 m2. Aktuálně má více než 1 400 aktivních členů.