Rekordně štědrá Lékárna.cz/Pears Health Cyber

Praha, 22. června 2020 – Největší částku ve své historii, téměř 1 milion korun, získala letos společnost Pears Health Cyber ve svých dobročinných aktivitách. Podporu směřovala největší měrou pacientům s cystickou fibrózou a také Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol Praha. Za dalších více než 220 tisíc korun poslala na jaře do první linie dezinfekci a vitamíny. „Letos jsme štědří, ale poděkování patří hlavně našim zákazníkům, zaměstnancům a spolupracujícím partnerům, kteří do našich sbírkových akcí významně přispívali,“ konstatuje Vladimír Finsterle, majitel a zakladatel společnosti.  

Největší částka v desetileté filantropické „minulosti“ firmy zamířila pro Klub nemocných cystickou fibrózou, a to 816 200 Kč. Do veřejné sbírky na Lékárna.cz (kterou společnost provozuje) v průběhu 10 měsíců přispívali jak zákazníci, tak zaměstnanci firmy. „Chtěli jsme sbírku uzavřít slavnostně, přece jen to je v historii všech našich filantropických aktivit ten největší výtěžek. Předání ale zpozdila mimořádná opatření spojená s COVID-19,“ říká Vladimír Finsterle, majitel a zakladatel. Zdůraznil, že si mimořádně považuje těch, kdo příspěvek do sbírky poslali; nejmenší činil 50 Kč (a těch bylo více než 14 tisíc) a nejvyšší 1000 Kč.

„Právě v této době nám takový velký dar významně pomůže, abychom mohli pokračovat v práci pro naše pacienty a jejich blízké – mohli jsme například rozjet fyzioterapii, která rozšiřuje péči o pacienty a je vhodným doplňkem při nespolupráci dítěte v rámci péče o dýchací cesty, případně při zhoršení stavu pacienta. Rozšířili jsme služby pacientům i o v poslední době tolik potřebnou psychologickou poradnu. Pořídíme i speciální přístroje na podporu léčby pacientů, stejně jako loni. Lékárna.cz je už několik let naším významným podporovatelem,“ říká Simona Zábranská. 

Lékárna.cz pomáhá zlepšovat život lidí se vzácnými chorobami už od roku 2010, celkem pro pacienty se vzácnými nemocemi získala ve sbírkách víc než 1,7 milionu korun. Podpořila i jiné pacientské organizace menší částkou a na jaře věnovala mj věcné dary s potřebnými vitamíny a dezinfekcí domovům pro seniory. „Vždy předáme každou korunu, kterou vybereme, to je železné pravidlo,“ říká V. Finsterle. Společnost bude pokračovat v podpoře pacientských organizací, které pomáhají lidem se vzácnými chorobami. Pro ty je odborná zdravotní péče často nedostupná stejně jako léky pro tato onemocnění, často propadávají systémem sociálních dávek a výhod atd. 

 Cystická fibróza vážně postihuje plíce a trávicí ústrojí 

  • 600 nemocných v ČR
  • až 20 novorozenců s CF se narodí každý rok 
  • nevyléčitelná
  • nemocný se dožije max 40 let věku

krátké video z předání výtěžku sbírky  zde, fotografie k využití zde

O Lékárna.cz: Lékárna.cz je první lékárenský e-shop v ČR, vznikla v roce 1999, prodává široký sortiment pro zdraví a krásu – léčivé volně prodejné přípravky, potravní doplňky a vitamíny, dermokosmetiku, zdravé potraviny i přístroje. „Na konci všech našich aktivit vždycky musí být šťastný klient, ať už jím je pacient, zákazník nebo zaměstnanec,“ zdůrazňuje PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel a majitel společnosti Pears Health Cyber, která Lékárna.cz provozuje.