Expobank CZ pomohla mimořádným darem 44 000 Kč dětem s autismem a jejich rodinám

Pomáhat potřebným je pro Expobank CZ, českou banku s více než 29letou tradicí na zdejším trhu, upřímným a konkrétním závazkem. Proto se banka době, kdy probíhala koronavirová pandemie, proaktivně obrátila s nabídkou mimořádné cílené pomoci na dobročinné organizace, které dlouhodobě finančně podporuje a na něž a jejich klienty měla vzniklá situace negativní dopad.

Výsledkem je mimořádný finanční dar Expobank CZ ve výši 44 000 Kč organizaci Národní ústav pro autismus, z. ú. (NAUTIS), která pomáhá osobám s autismem, jejich rodinám a blízkým. Díky tomuto mimořádnému finančnímu daru od Expobank CZ se deset dětí s autismem bude moci zdarma zúčastnit letního tábora, který pro ně NAUTIS letos pořádá. 

„Velmi děkujeme Expobank CZ, že se rozhodla v současné náročné ekonomické situaci takto významně pomoci zkvalitnit život dětí s poruchou autistického spektra. Je to pro nás velice důležitý dar a využijeme jej pro děti ze sociálně slabých či jinak znevýhodněných rodin,“ uvedla za NAUTIS Kateřina Szczepaniková, ředitelka pro rozvoj a vnější vztahy, která darovací šek slavnostně převzala od Lubomíra Lízala, generálního ředitele Expobank CZ (na fotografii).

Pobyt na příměstském táboře NAUTIS pro jedno dítě stojí bez stravy 4 400 Kč. Přispět může i veřejnost, a to zasláním libovolné částky na sbírkový účet 5111440802/4000.

O Expobank CZ a.s.:

Expobank CZ je českou bankou, která působí na trhu od roku 1991. K síti bankovních domů s názvem Expobank se připojila po úspěšné akvizici od německé LBBW v roce 2014. Vybudovala si pozici silné moderní banky poskytující špičkové lokální
a přeshraniční služby pro korporátní, privátní a affluentní individuální klienty. K jejím výhodám patří tým odborníků s rozsáhlými zkušenostmi na lokální i mezinárodní úrovni, dlouholetá zkušenost na českém trhu, sesterské banky v Lotyšsku
a Rusku či spolupráce s mezinárodními organizacemi. Expobank CZ v roce 2018 představila unikátní NEO účet spojující výhody tradičního bankovnictví a FinTech „jeden účet pro komplexní správu financí“, jehož on-line založení trvá méně než sedm minut. Banka, v rámci své digitální transformace, klade maximální důraz na moderní internetové bankovnictví s digitálním modelem obsluhy.